Raków Częstochowa to marka rozpoznawalna nie tylko w całej Polsce, ale także w Europie. Wykorzystanie tego potencjału marketingowego w szczytnym celu zasługuje na pochwały. Klub chętnie odpowiada na propozycje współpracy przy działaniach charytatywnych, a takie odbędą się już w najbliższą sobotę 16 września przy okazji meczu w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź. Co istotne – rola kibiców w tej akcji jest bardzo istotna.
O szczegółach akcji mówi rzeczni prasowy Rakowa Częstochowa, Michał Szprendałowicz:
– We współpracy z Fundacją Sport Twoją Szansą przeprowadzamy akcję “Dorzuć misie”. Chodzi o wyrzucanie na murawę pluszowych misiów, które później zostaną przekazane kilku organizacjom opiekującym się potrzebującymi dziećmi. Dla nich to będzie taki miły prezent, a my możemy się w pewnym sensie wykazać, zrobić coś dobrego. Akcja polega na tym, że trzeba kupić dowolnego misia pluszowego i w trakcie meczu, po komendzie naszego spikera, trzeba ją będzie wrzucić na boisko. Prawdopodobnie odbędzie się to w przerwie meczu z ŁKS-em Łódź.
Misie rzucone na murawę trafią do specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. św. Jana de la Salle, Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowo Fundacja Sport Twoją Szansą przeznaczy 5 zł za każdą maskotkę na zakup sprzętu sportowego dla jednej z częstochowskich organizacji społecznych:
– To tez jest efekt współpracy z Fundacją Sport Twoją Szansą. Częścią tej akcji jest to, że te kilka złotych za każdą wrzuconą maskotkę zostanie przekazanych Fundacji Oczami Brata z Częstochowy na zakup sprzętu sportowego.
Zachęcamy wszystkich kibiców do włączenia się w tę akcję. Przypomnijmy – mecz z ŁKS-em Łódź odbędzie się w sobotę, 16 września o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Limanowskiego 83.

Skip to content