KS Częstochowianka inauguruje sezon w II lidze

Wraz z nadejściem października, nadszedł również nowy sezon siatkarski. KS Częstochowianka, która bierze udział w rozgrywkach II ligi siatkówki kobiet, przygotowywała się do niego 1,5 miesiąca. Jakie będą tego efekty?

W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy mecz drużyny KS Częstochowianka. Ostatnie spotkanie o punkty rozegrały w kwietniu tego roku, jeszcze w I lidze. Niestety ich zeszły sezon nie można zaliczyć do udanych. Po wielu przegranych meczach spadły z I do II ligi. Ta porażka jednak nie zniechęciła drużyny, a zmotywowała do cięższej pracy. Zapytaliśmy Alinę Dobrzańską – prezes KS Częstochowianka, jakie nastroje panują w klubie przed meczem inauguracyjnym?

– Nastroje są bardzo optymistyczne i z wielką ciekawością chcemy zmierzyć się z drużyną, której jeszcze nie zdążyłyśmy poznać. Mamy nadzieję, że nasze intensywne przygotowanie przyniesie owoce i będziemy mogły wyjść w tym pierwszym inauguracyjnym spotkaniu zwycięsko.

Drużyna czeka z niecierpliwością na pierwszy mecz sezonu. Bojowe nastawienie i pozytywne myślenie o wyniku napędza dziewczyny do działania. Jak więc przebiegał okres przygotowawczy zespołu? Anita Krzyczmonik, trener drużyny, odpowiada:

– Rozpoczęliśmy treningi 16 sierpnia. Przez pierwsze dwa tygodnie skupialiśmy się na technice oraz przygotowaniu motorycznym. Od września rozpoczęliśmy wprowadzanie zagadnień taktycznych do gry oraz braliśmy udział w różnych turniejach i grach kontrolnych. Także dość intensywnie. Myślę, że na chwilę obecną jeszcze jesteśmy na etapie wdrażania, uczenia się i doskonalenia tych elementów, które początkowo wprowadzaliśmy.

Intensywne ćwiczenia pomagały wzmocnić mięśnie, nabrać dynamiki i doskonalić technikę. Oprócz tego poprawiły zgranie nowego zespołu na boisku. Drużyna przez okres przygotowań zdążyła rozegrać 2 turnieje ogólnopolskie i uczestniczyła w wielu sparingach z innymi zespołami. To pozwoliło Częstochowiance doskonalić swoją grę. Ten czas ciężkich treningów był jednak dla niektórych zawodniczek kontuzjogenny:

-Na początku września już zaczęliśmy borykać się z kontuzjami. Na meczu inauguracyjnym jeszcze nie wystąpimy w tym optymalnym i pełnym składzie, ale mam nadzieję, że od drugiej rundy będę miała możliwość wystawienia tej szóstki podstawowej i pełną rotacją składu.

Na ten moment drużyna jest lekko osłabiona, ale nie można jej odebrać pozytywnego nastawienia. Choć jedna z zawodniczek jest po zabiegu nadgarstka, przez co nie zobaczymy jej na boisku jeszcze 2 tygodnie, reszta zespołu jest w świetnej formie. Jak powiedziała prezes Alina Dobrzańska – mamy nadzieje, że drużyna w tym sezonie poradzi sobie jak najlepiej:

-Chcemy stworzyć drużynę, która będzie w przyszłości mogła patrzeć bardziej perspektywicznie, jeśli chodzi tutaj o większe aspiracje. Jesteśmy drużyną młodą, nową. Jest to miejsce, w którym szeregi zasilają nasze młodziczki. Dziewczyny, które w naszym klubie są szkolone i będą mogły w tym sezonie pokazać swoje umiejętności i je rozwijać. Patrząc na tę młodość, świeżość i nowość, którą mamy tutaj jako drużyna seniorska, nasze oczekiwanie jest takie, by dziewczyny się rozwijały, ogrywały i jak najwięcej tych meczów wygrywały. Aby nabrały pewności i dojrzałość na boisku. Jest to druga Liga Krajowa, to już poziom seniorski, w którym występują starsze koleżanki i rówieśniczki. Doświadczenie boiskowe jest bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o podejmowanie wyzwań przed każdym meczem ligowym. Chcemy nabrać w tym sezonie dojrzałości siatkarskiej i zgrania, żeby móc myśleć o dalszych ścieżkach awansu.

Każdy liczy na pozytywne wyniki meczów. Najważniejsze by treningi miały przełożenie na grę, co będzie wielkim sukcesem zespołu. Życzymy drużynie powodzenia w rozgrywkach i doskonałych wyników swojej ciężkiej pracy.

Foto: Klub Sportowy Częstochowianka
Skip to content