Najlepsi siatkarze i siatkarki zmierzą się w Częstochowie

fot. Galeria Jurajska (7)

W Częstochowie poczujemy klimat olimpiady w Rio de Janeiro. Już po raz drugi na boiskach należących do Galerii Jurajskiej w Częstochowie zostaną rozegrane finały Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. W sobotę zmierzą się ze sobą siatkarze, w niedzielę siatkarki. Organizatorem zawodów jest KU AZS Politechniki Śląskiej.

W najbliższy weekend w Częstochowie rozegrane zostaną finały Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. W rozgrywkach zmierzą się ze sobą zawodniczki z 12 drużyn kobiecych i zawodnicy z 12 drużyn męskich, wyłonionych podczas lokalnych i regionalnych turniejów.

Finał rozgrywany będzie w systemie brazylijskim, oznacza to, że każdego dnia na kibiców czekać będą aż 22 mecze. Wśród zawodników i zawodniczek, które zmierzą się w weekend są sportowcy z całego Śląska – zapowiada organizator.

Finały Mistrzostw to największa tego typu impreza w tej dyscyplinie sportu na Śląsku. Co roku o miejsce w finale rywalizują ze sobą dziesiątki drużyn, rozgrywających turnieje w największych miastach regionu.

– Mistrzostwa są okazją do podejrzenia zmagań najlepszych siatkarzy w Polsce. To również okazja do dopingowania drużyny ze swojego miasta. W tym roku zmierzą się u nas zawodnicy pochodzący m.in. z  Katowic, Chorzowa i Bytomia. Nie zabraknie także reprezentantów Częstochowy – mówi Violetta Dziubin, marketing manager Galerii Jurajskiej. Wśród zawodników związanych z Częstochową, którzy zagrają w finałach, znaleźli się m.in. Grzegorz Pająk, wychowanek Liceum im. Norwida, a także teamy Martyna Kłoda i Kinga Legieta oraz Katarzyna Suliga i Natalia Mstowska. 

Finałowe turnieje Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej już po raz drugi odbędą się na specjalnych boiskach, jakie od lat działają przy Galerii Jurajskiej.  Miejsce to jest ogólnodostępne dla fanów siatkówki przez całe wakacje. W przeszłości boiska gościły m.in. Jurajski Turniej Siatkówki Plażowej oraz Akademickie Mistrzostwa Częstochowy w Siatkówce Plażowej. Finały odbywają się pod patronatem Prezydent M. Częstochowa. Partnerem zapewniającym zawodnikom wodę jest Jurajska. Na zwycięzców turniejów czekają dyplomy oraz statuetki, a także upominki przygotowane przez Faktorja, Hobby4Man, Lavard, Tchibo, Big Star, Intersport oraz KFC. W niedzielę nie zabraknie także poczęstunku od Tchibo.

Początek zmagań o godz. 10

źródło: materiały prasowe

Skip to content