Dwie częstochowskie drużyny rywalizowały w tym roku w ćwierćfinałach I ligi siatkarskiej i dwie skończyły tę fazę play-off po 3. spotkaniach. Zadowoleni mogą być jednak tylko zawodnicy AZS-u, którzy pewnie zwyciężyli w rywalizacji z TSV Sanok, tracąc w 3. meczach jedynie 2 sety. Swoją przygodę z play-off kończą za to siatkarze Norwida, którzy ulegli Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Siatkarze Norwid całkiem nieźle zaprezentowali się w dwóch pierwszych meczach z wyżej notowanym rywalem, psując sporo krwi siatkarzom Lechii i to w ich własnej hali. Takie rezultaty mogły napawać optymizmem przed spotkaniem w Częstochowie. Goście przyjechali jednak bardzo zmobilizowani i pewnie pokonali Norwida w trzech setach. Podopieczni Radosława Panasa mogą być jednak zadowoleni, gdyż zrealizowali swoje sezonowe plany, którymi był awans do fazy play-off.

To, że odpadł Norwid, nie znaczy, że nie będziemy mieli swojego reprezentanta w półfinale I ligi. W swojej rywalizacji z TSV Sanok świetnie spisali się siatkarze AZS-u Częstochowa i tym samym meldują się w kolejnej fazie rozgrywek. Akademicy wygrali pewnie swoje dwa pierwsze mecze w Hali Częstochowa i niesieni fenomenalną passą zwycięstw pojechali do Sanoka tylko dopełnić formalności. Inne dwumecze nie zostały jeszcze rozstrzygnięte, więc podopieczni Krzysztofa Stelmacha muszą jeszcze trochę poczekać na poznanie rywala w kolejnej rundzie.

Skip to content