Porażka z mistrzem Bułgarii. Raków – Łudogorec 1:3

W drugim meczu sparingowym Raków Częstochowa przegrał 1:3 z Łudogorcem Razgrad. Bramkę dla Medalików zdobył Ante Crnac.

Pierwszy kwadrans dostarczył wielu emocji. Już w 2. minucie Kwadwo Duah wbił piłkę do bramki strzeżonej przez Vladana Kovačević. Chwilę potem do remisu doprowadził Ante Cranc. W 8. minucie mistrzowie Bułgarii ponownie wyszli na prowadzenie. Przy próbie wybicia, piłkę do własnej bramki skierował Adnan Kovačević. Próbował odpowiedzieć Fran Tudor uderzeniem z woleja, ale obronił Sergio Padt. Po upływie półgodziny gry tuż za linią pola karnego piłkę ustawił sobie Bartosz Nowak. Z jego strzałem również poradził sobie holenderski bramkarz Łudogorca. Bułgarzy wyprowadzali groźne kontry. Na kilka minut przed przerwą w słupek trafił Jakub Piotrowski. Reprezentant Polski miał ochotę na bramkę, ale Vladan Kovačević wyłapał futbolówkę po jego strzale z dystansu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Łudogorca 2:1.
Równo w 60. minucie Dawid Drachal wyprowadził dobrą akcję i tylko odważne wyjście z bramki Simona Slugi uratowało Bułgarów. W następnej akcji Matej Rodin strzelił gola, ale sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym i anulował trafienie Medalików. W 68. minucie Fran Tudor przebojem wdarł się w pole karne Łudogorca, ale jego strzał zatrzymał Sluga. Na kwadrans przed końcem meczu Erick Otieno dośrodkował na głowę Srdjana Plavšicia, a ten uderzył tuż obok bramki. W 82. minucie Kenijczyk znów dobrze dograł , a Péter Baráth po raz drugi na obozie w Turcji ostemplował poprzeczkę. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Rick Jonathan.

1 lutego Raków rozegra swój trzeci sparing w Turcji. Rywalem Medalików będzie NK Maribor.

Raków Częstochowa – Łudogorec Razgrad 1-3
Gole: 8′ Crnac – 2′ Duah, 8′ A. Kovačević (sam), 90′ Rick Jonathan

Raków Częstochowa: 1. V. Kovačević – 4. Svarnas, 15. A. Kovačević (46, 88. Rodin), 25. Racovițan (46, 7. Tudor; 70, 25. Racovițan), 20. Jean Carlos (46, 26. Otieno), 30. Kochergin, 5. Berggren (46, 23. Baráth) , 7. Tudor (46, 17. Myszor), 77. Cebula (46, 21. Drachal, 27. Nowak (46, 14. Plavšić), 19. Crnac (45, 9. Zwoliński)

Łudogorec Razgrad: 1. S.Padt (12, 46. Slug) – 4. D. Almeida (88, 5. Terziev), 24. O. Verdon. 16. A. Witry, 17. F. Son – 6. J. Piotrowski, 77. Caio Vidal (46, 7. Rick Jonathan), 88. T. Nedelev (10. 68. M. Tissera), 30. Pedro Naressi, 37. B. Tekpetey (46, 99. Rwan Cruz) – 9. K. Duah (80, 90. Delev)