Drugie warsztaty bożonarodzeniowe w Katolickiej Szkole Podstawowej w Częstochowie

Po raz drugi rodzicie i nauczyciele z Katolickiej Szkoły Podstawowej postanowili wykorzystać świąteczną przerwę, by pokazać najmłodszym, że nauka może być zdobywana w atrakcyjny sposób.

Począwszy od budowania z klocków lego, przez tworzenie ozdób bożonarodzeniowych, kończąc na wspólnym śpiewaniu kolęd po angielsku, zarówno dzieci, jak i rodzice razem brali udział w szkolnych aktywnościach. Wśród wszystkich zabaw, znalazło się również miejsce na wspólne przeżywanie adwentu oraz przygotowanie jasełek.

Z dziećmi pracuję tworząc adwentowe i bożonarodzeniowe wianki. Bazą są papierowe talerzyki i pocięte kartowy, które później wspólnie dekorujemy i ozdabiamy. Dzieci są podzielone na grupy, które mogą zaprojektować i stworzyć swoje własne wianki. Uczniowie poodchodzą do tego bardzo chętnie, bowiem dekoracje mogą przygotować zarówno z rodzicami, jak i kolegami i koleżankami” – mówi Kacper Gechenkiewicz, nauczyciel plastyki i jeden z współtwórców warsztatów.

Lecz dziećmi nie zajmowali się jedynie dorośli. Uczniowie ze starszych klas również bardzo chętnie pomagały swoim młodszym kolegom. Na koniec spotkania na wszystkich czekał lunch, przygotowany wspólnymi siłami przez nauczycieli oraz rodziców.

W tych jasełkach chcemy pokazać wiarę w narodzenie Pana Jezusa. Są w to zaangażowani nie tylko rodzice z nauczycielami, ale i same dzieci. Programem jasełek chcemy jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia„- mówi siostra Wiesława Więcław, katechetka.