Warsztaty bożonarodzeniowe w Katolickiej Szkole Podstawowej w Częstochowie

Święta Bożego Narodzenia to dla dzieci moment odpoczynku. Rodzicie, dziadkowie oraz nauczyciele z Katolickiej Szkoły Podstawowej postanowili wykorzystać dany im czas, by poprzez naukę i zabawę zbliżyć się do dzieci. Dzięki temu najmłodsi aktywnie weszli w świąteczny nastrój.

W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe w naszej szkole. W ramach zajęć pojawiły się m.in. zawody sportowe z tenisa stołowego, czy budowanie świątecznych motywów z klocków lego” – mówi Izabela Witek, jedna z nauczycielek.

Dzieci bardzo chętnie brały udział we wszystkich aktywnościach. Od budowania z klocków lego, przez tworzenie świątecznych ozdób, na podstawach programowania kończąc. Nie były one jednak same, bowiem nauczyciele i rodzice czynnie im pomagali.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy. Jest to świetny moment na spędzenie wspólnie czasu, poprzez m. in. przygotowanie kreatywnych ozdób świątecznych. Cieszymy się, że nasza szkoła umożliwia takie spotkania poza zajęciami szkolnymi, ponieważ możemy się integrować tak z naszymi dziećmi, jak i one między sobą” – mówi matka dwóch córek.

Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę 14 grudnia. Warsztaty będą otwarte dla wszystkich przedszkolaków i uczniów podstawówek z całej Częstochowy.