5 sierpnia DERMABUS zawita do Częstochowy

DERMABUS dotrze do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. W ramach akcji specjalista dermatolog przebada pacjentów pod kątem łuszczycy, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs łuszczyca, chętni otrzymają informacje o ośrodkach, wsparcie i edukację na temat leczenia i profilaktyki łuszczycy.

Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS, która w pierwszym etapie akcji wraz z Firmami wspierającymi planuje odwiedzić osiem miast: Tarnów, Rybnik, Wałbrzych, Częstochowa, Włocławek, Gorzów, Słupsk i Radom.

Kolejnym z miast, w których pojawi się DERMABUS jest Częstochowa. 5 sierpnia w godzinach od 10.00 – 18.00, mobilny punkt zostanie zlokalizowany przy ul. Jana Kilińskiego 8 – na terenie Rzymskokatolickiej Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła.

Osoby u których zostanie potwierdzona diagnoza łuszczycy, uzyskają potrzebne informacje i zostaną pokierowane do ośrodków referencyjnych leczących tę chorobę.

Każdy pacjent, który ma zmiany na skórze i który podejrzewa u siebie łuszczycę, będzie mógł się zgłosić w określonym rejonie, w którym akurat będzie Dermabus, na konsultację dermatologiczną. – mówi prof. dr hab. n. med. Irena Walecka, opiekun medyczny projektu, i dodaje – W ramach tej konsultacji, lekarze specjaliści będą weryfikować czy jest to łuszczyca, o jakim stopniu nasilenia i zaproponują możliwości terapii. Celem tego projektu jest pomoc dla pacjentów z terenów, na których problem z dostępem do specjalisty jest największy, gdzie pacjenci nie mają do kogo się zgłosić i gdzie nie ma ośrodków, które zajmują się leczeniem w ramach terapii biologicznej.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Źródło: amicusfundacja.org/dermabus/

Skip to content