Al. Wojska Polskiego przejezdna w całości od 21 lutego

21 lutego będzie otwarty dla ruchu cały przebudowany odcinek al. Wojska Polskiego wraz z głównymi skrzyżowaniami. Już przy udrożnionej arterii będą prowadzone finalne roboty.  To koniec najbardziej uciążliwych objazdów w mieście, związanych z realizacją przebudowy i rozbudowy dawnej DK-1.

Od środy udostępnione będą wszystkie główne skrzyżowania w ciągu DK-91, a więc wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Legionów, na skrzyżowaniu z ul. Rejtana (poza bezpośrednim zjazdem z alei Wojska Polskiego w prawo w Rejtana – tam prace potrwają jeszcze kilkanaście dni; o sposobie objazdu i skrętu w ul. Rejtana z przeciwnego kierunku – będą informujące o tym znaki), oraz na skrzyżowaniu z aleją Pokoju z ul. Jagiellońską i z czynnym skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Katynia.

Ponadto możliwy będzie wyjazd z ul. Rakowskiej na Warszawę. Natomiast jeszcze przez ok. tydzień nie zjedziemy w ulice Rakowską i Limanowskiego, jadąc od strony Katowic. Wszystkie pozostałe boczne połączenia na razie będą niedostępne. Ich uruchomienie nastąpi w ciągu kilku tygodni po zakończeniu robót, które jeszcze pozostały.  Wszystkie kładki dla pieszych i przejścia podziemne przy DK-91 pozostają otwarte –  także nowy tunel na wysokości ul. Brzozowej.

Otwarcie przebudowanego odcinka DK-91 będzie się wiązać z szeregiem zmian w komunikacji autobusowej. Nowe rozkłady jazdy – wraz z powrotem autobusów w aleję Wojska Polskiego – będą obowiązywać od przyszłej soboty.

W związku z udostępnieniem dla ruchu przebudowanej al. Wojska Polskiego na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej od soboty, 24 lutego, zostaną wprowadzone następujące zmiany na liniach autobusowych:

Linia nr 10

Zostaje przywrócona trasa BŁESZNO – PARKITKA SZPITAL.

Linia nr 12

Na odcinku RAKÓW DWORZEC PKP – DWORZEC PKS zostaje przywrócona pierwotna trasa przez aleję Najświętszej Maryi Panny, Galerię Jurajską oraz aleję Wojska Polskiego, przy czym w kierunku Rakowa autobusy pojadą trasą zmienioną od przystanku „Okrzei” przez ulice Bohaterów Katynia i Rakowską do ul. Limanowskiego.

Ponadto w Gnaszynie linia ulegnie przedłużeniu do pętli GNASZYN DWORZEC PKP, a część kursów pojedzie jeszcze dalej – do przystanku SZYBOWA.

Linia nr 20

Pozostaje na trasie BRZEZINY – WYCZERPY OSIEDLE, a na odcinku od Ronda Trzech Krzyży do węzła „Estakada” zostaje przywrócona jej podstawowa trasa przez rejon placu Daszyńskiego i Galerii Jurajskiej oraz przez aleję Wojska Polskiego.

Linia nr 23

Zostaje przywrócona trasa REJTANA – DŹBÓW KSSE SKORKI.

Linia nr 24

Zostaje przywrócona trasa JESIENNA – KUKUCZKI, przy czym w kierunku ul. Jesiennej obowiązuje trasa zmieniona od przystanku „Okrzei” przez ul. Bohaterów Katynia do skrzyżowania z ulicami Rakowską i Jesienną.

Linia nr 27

Trasa pozostaje bez zmian, natomiast – w związku z bardzo niskim zapotrzebowaniem na przewozy – w soboty i niedziele niemal wszystkie kursy w dzielnicy Zawodzie zostaną skrócone do przystanku ŻUŻLOWA. Odcinek w kierunku KSSE Kusięcka i Legionów obsłużą tylko linie 11 i 35.

Linia nr 31

Na odcinku CMENTARZ KOMUNALNY – ESTAKADA powraca na swoją podstawową trasę (przez Zawodzie), a następnie przez aleję Pokoju do pętli RAKÓW DWORZEC PKP. Od węzła „Estakada” kursy w dni robocze w godzinach szczytu (5-8 i 13-16) oraz pojedyncze kursy w pozostałych okresach otrzymają przebieg: al. Wojska Polskiego (powrót: Limanowskiego – Okrzei – Łukasińskiego – RAKÓW DWORZEC PKP – al. Pokoju) – Bugajska – KRĘCIWILK.

Linia nr 32

Na odcinku STARA GORZELNIA / WIELKOBORSKA – ESTAKADA powraca na swoją podstawową trasę, przez II Aleję, Galerię Jurajską i aleję Wojska Polskiego, następnie przez aleję Pokoju, Raków Dworzec PKP, ulice Łukasińskiego, Okrzei i Limanowskiego do pętli STADION RAKÓW (wspólna pętla z linią tramwajową nr 3).

Linia nr 34

Nowa linia autobusowa na trasie: DROGOWCÓW – Drogowców – al. Jana Pawła II – Warszawska – Pl. Daszyńskiego – Ogrodowa – Krakowska (powrót: Wróblewskiego – Kanał Kohna – Mirowska – Pl. Daszyńskiego – Mirowska – Nadrzeczna) – al. Wojska Polskiego – Bugajska – KRĘCIWILK (większość kursów: – Bugajska – Odrzykoń – kurs szkolny: Os. Pod Wilczą Górą – OLSZTYN RYNEK – 1 kurs wieczorny przedłużony z Olsztyna przez Kusięta)

Na całej długości linii nr 34 obowiązuje miejska taryfa biletowa. Linia ta zastąpi na ul. Drogowców linię 23 (przywróconą na ul. Rejtana) oraz linie 31 i 58 na ul. Bugajskiej. Obsługę Kręciwilka zapewnią wszystkie kursy nowej linii 34 oraz niektóre z kursów w ramach linii 31.

Linia nr 35

Pozostaje w relacji LEGIONÓW/KSSE KUSIĘCKA – ZAJEZDNIA MPK, przy czym pojedzie ulicą Jesienną i aleją 11 Listopada zamiast Bohaterów Katynia.

Linie nr 53, 65 i 68

Powrócą na przebudowaną aleję Wojska Polskiego, kursując w dalszym ciągu do przystanku ZAJEZDNIA MPK.

Linie zastępcze nr 39, 58, 92, 100 i 124 zostają zlikwidowane.

Mat.: UM Częstochowy

Skip to content