Częstochowscy kibice siatkówki czekali z utęsknieniem kilka lat na powrót PlusLigi do naszego miasta. W październiku rozpocznie się sezon siatkarski, ale przed nim wiele sparingów i przygotowań, o czym w Poranku Radia Fiat mówił trener Exact Systems Norwid Częstochowa, Leszek Hudziak.

Choć siatkarskie okienko transferowe miało miejsce na początku roku to Norwidowi udało się w ostatnim czasie pozyskać kilku ciekawych zawodników:

– Po zakończeniu sezonu w maju, rynek transferowy był przebrany. Szuka się na własną rękę, głównie po ligach zagranicznych. Ważny jest również kontakt z menadżerami, którzy najlepiej wiedzą, kto jest nadal dostępny. Wraz z prezesami, udało się nam maksymalnie wykorzystać możliwości. Dawid Dulski na pewno wniesie dużo do zespołu, podobnie jak Kaleb Jenness, jeden z wyróżniających się zawodników ligi uniwersyteckiej w USA. Warto wspomnieć tu również o dwóch środkowych, Janusie i Hainie, którzy są wytrawnymi zawodnikami Plus Ligi. Ich młodość połączona z doświadczeniem to doskonała mieszanka.

W sierpniu rozpocznie się okres przygotowawczy do sezonu. W jego trakcie rozegrane zostaną sparingi, które pozwolą wyłonić szóstkę zawodników głównego składu. Czy trener Hudziak ma już w planach kto znajdzie się w pierwszym składzie:

– Tu każdy ma białą kartę, którą zapisuje sam. Na boisku będzie grał zawodnik, który na daną chwilę jest najlepszy. Sparingi to idealny czas na to, aby przećwiczyć różne pozycje i schematy, a także zagrania taktyczne.

Trzydzieści kolejek sezonu zasadniczego wyłoni osiem najlepszych zespołów, które 10 kwietnia rozpoczną najważniejszą część rozgrywek – fazę play-off. Pierwsze spotkanie z udziałem Exact Systems Norwida Częstochowa zaplanowano na sobotę, 21 października w Częstochowie z Ślepsk Malow Suwałki.

fot. KS Norwid Częstochowa

Skip to content