Coraz lepsze warunki w częstochowskim schronisku dla zwierząt

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta, choć ludźmi nie są, to jednak także potrzebują żyć w godnych warunkach. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie coraz prężniej się rozwija, ulepszając poszczególne budynki, by podopiecznym żyło się jak najlepiej. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie.

Marta Pasieka z częstochowskiego schroniska wyjaśnia, co w ostatnim czasie udało się „ulepszyć” w placówce:

– Już od jakiegoś czasu otrzymujemy wsparcie w postaci funduszy,które przekazujemy na remont w schronisku. Z pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego przeprowadzona została modernizacja w budynku B oraz w szpitalu dla psów. M.in. zostało zrobione ogrzewanie podłogowe, wymieniono posadzki, zaizolowano ściany.

Jednak na tym prace się nie kończą. Pasieka zdradziła, że schronisko czeka w najbliższym czasie jeszcze jeden remont:

– W najbliższym czasie czeka nas również remont budynku kwarantanny. Zakres remontu obejmie to samo, co poprzednie budynki, czyli poprawa komfortu zwierząt. Tam jest obecnie m.in. wilgoć. Chcemy, by nasze zwierzęta miały jak najlepiej.

Choć warunki zwierzaków w dużej mierze się poprawiły, to jednak na bieżąco trzeba im zapewniać odpowiednie wyżywienie czy środki higieny. Każdy, kto chce wesprzeć schronisko, może dostarczyć karmę dobrej jakości czy żwirek bentonitowy.

LN

Fot.: Radio Fiat

Skip to content