Ćwiczenia pożarnicze i militarne w szpitalu przy Bialskiej

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie przeprowadzone zostały ćwiczenia pożarnicze. Jakiś czas temu odbyły się także ćwiczenia militarne. Wszystko po to, by placówka była przygotowana na najgorsze.

O szczegółach akcji strażaków, w które zaangażowany był zarówno personel, jak i pacjenci, mówi rzecznik prasowy szpitala Łukasz Majewski:

– W naszym szpitalu co roku odbywają się ćwiczenia jednostki ratowniczo-gaśniczej z Częstochowy. Podobnie było i w tym roku. W tym tygodniu strażacy prowadzili takie ćwiczenia przy ulicy Bialskiej, na siódmym piętrze budynku, dokładnie w oddziale okulistycznym. Tam prowadzono pozorowaną próbna ewakuacja, także pozorowana akcja gaśnicza. Świetnie strażacy spisali się podczas tych ćwiczeń. Zdyscyplinowani byli zarówno pacjenci, jak i cały personel mogą Państwo zajrzeć na nasze media społecznościowe, bo tam jest krótka relacja fotograficzna z tego typu ćwiczeń. One są potrzebne, bo jesteśmy przeogromnym kompleksem – różne zdarzenia mogą się zadziać i też strażacy mają miejsce do tego, żeby odpowiednio przygotować się do takich działań ratowniczych. Na pewno na pacjentach, którzy byli w okolicy szpitala, wrażenie robił wóz strażacki, który pojawił się na dziedzińcu szpitala i długa drabina, która aż dojechała do siódmego piętra.

Ćwiczenia militarne przebiegały również przy współpracy środowiska szpitalnego:

– Te miały miejsce już ponad miesiąc temu w ramach natowskich ćwiczeń Dragon 24. Były prowadzone podobnie jak rok wcześniej. Ćwiczenia komandosów odbywały się razem z pracownikami naszego SOR-u, gdzie też zarówno żołnierze, jak i nasi lekarze, nasz personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na specjalnym manekinie również ćwiczyli taką pozorowaną akcję ratunkową żołnierza. Pacjentem był żołnierz, który został ranny w czasie działań militarnych. Zarówno nasz personel, jak i wojsko bardzo dobrze się zgrało i te ćwiczenia na pewno zakończyły się sukcesem.

Szpital przy ul. Bialskiej poszukuje lekarzy specjalistów oraz pielęgniarek. Więcej na ten temat na stronie Radia Fiat.

Skip to content