W auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyły się III Europejskie Dni Kariery. Wydarzenie skierowane było do studentów, chcących poznać różnorodną ofertę Uczelni, jak również jej partnerów biznesowych.

Jak informuje Renata Stasiak-Betlejewska, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej – w imprezie o charakterze informacyjno-edukacyjnym uczestniczyły firmy z różnych stron Polski:

– Są firmy, które z chęcią szukają młodych ludzi już na etapie studiów – nawet I i II stopnia. Młodzi ludzie stanowią bardzo dobrą „masę plastyczną”, którą można ukształtować i przygotować do życia w firmie. W Europejskich Dniach Kariery uczestniczą m.in. firma Comarch, Ochotniczy Hufiec Pracy, Eurodesk Polska, które mówią studentom o tym, w jaki sposób uzyskać pracę.

Jedną z uczestniczek III Europejskich Dni Kariery była Magdalena Studzińska z pierwszego roku logistyki inżynierskiej:

– Politechnikę Częstochowską wybrałam przede wszystkim ze względu na oferowane przez nią możliwości. Według mnie jest to najlepsza uczelnia, jeśli chodzi o tę okolicę. Jestem studentką pierwszego roku, a już mam możliwość wzięcia udziału w takiej inicjatywie jak Europejskie Dni Kariery.

Możliwość rozwoju kariery zawodowej to jeden z priorytetów, który Politechnika Częstochowska aktywnie realizuje od początku swojej działalności. Warto też podkreślić, że oprócz Europejskich Dni Kariery, organizowanych na Uczelni po raz trzeci, każdy student ma możliwość częstej konsultacji z doradcą zawodowym. Więcej o ofercie Politechniki mówi jej rzeczniczka, Izabela Walarowska:

– Politechnika Częstochowska pomaga również w organizacji staży oraz praktyk. Organizuje też wizyty studyjne w zakładach pracy, czy też Akademickie Targi Pracy. Wszystko po to, aby studenci – już w okresie studiów – mogli zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe.

III Europejskie Dni Kariery rozpoczęły się 25 października w auli Wydziału Zarządzania przy al. Armii Krajowej. Drugiego dnia, wydarzenie dostępne będzie na platformie ZOOM. Szczegóły dostępne tutaj.

ABK

Skip to content