W środę 27 października w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się wydarzenie artystyczne z udziałem pracowników naukowych m.in. Uniwersytetu im. Jana Długosza, którego kulminacyjnym punktem będzie kameralny koncert.

W szczegóły środowego koncertu i towarzyszącego mu wernisażu wprowadza prof. UJD dr hab. Maciej Zagórski, kierownik artystyczny wydarzenia:

Chciałbym zaprosić Państwa na najbliższy z cyklu Akademickich Koncertów Kameralnych. Wracamy do tego pomysłu po 1,5 rocznej przerwie. 27 października o godz. 18:50 w Sali Kameralnej Filharmonii Częstochowskiej ponownie zaprezentujemy wieczór składający się z koncertu, wernisażu sztuki oraz wykładu. Rozpoczniemy prezentacją prac graficznych Katarzyny Winczek, dziekan Wydziału Sztuki. Po wystawie nastąpi wykład prof. Jakuba Jakubowskiego z Katedry Malarstwa UJD pt. „Malarstwo to nie tylko emocje”. A następnie odbędzie się około 60-minutowy koncert, będący jubileuszem duetu akordeonowego ‘Amalgalis Duo”. Ten duet tworzą prof. Ewa Grabowska-Lis i Daniel Lis (małżeństwo), absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wydaje mi się, że warto przyjść na ten wieczór, ponieważ całość będzie trwała nie dłużej niż 2 godziny, a można będzie skorzystać z muzyki, obejrzeć prace graficzne oraz posłuchać wykładu malarza o tym, czy malarstwo to emocje, czy raczej wiedza i umiejętności. Zapraszam Państwa bardzo serdecznie.
– podsumowuje prof. Zagórski.

Jak mogliśmy usłyszeć, zapowiada się bardzo ciekawe, interdyscyplinarne wydarzenie artystyczne. Będzie z pewnością prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników sztuki przez duże „S”. Dla przypomnienia: środa 27 października, godz. 18:50, Sala Kameralna Filharmonii Częstochowskiej.

Skip to content