W województwie śląskim 18 września rozpoczyna się tydzień samopomocy realizowany przez Śląskie Forum Organizacji Pozarządowych KAFOS. Włącza się w ten projekt 30 organizacji na rzecz seniorów, z których 8 jest z Częstochowy. O tym co przygotowane jest dla seniorów mówi wiceprezes Śląskiego Forum Organizacji Pozarządowych KAFOS, Kazimierz Swobodzian:

– Organizacje działające na rzecz seniorów maja tydzień aby zorganizować jakieś przedsięwzięcie na rzecz seniorów. Mamy dość szeroki plan co, gdzie i kiedy się odbędzie. Jest to 30 organizacji rozsianych po województwie śląskim. Te organizacje podjęły się organizowania spotkań, pikników, spotkań ze specjalistami jak np. strażacy, policjanci, lekarze, czy prawnicy po to aby przestrzec przed zagrożeniami, jakie czyhają na seniorów. Są wyjścia do kina, wspólne biesiadowanie, czy spędzanie czasu, aby jak najbardziej kompleksową ofertę przygotować dla seniorów.
15 września wszystkie organizacje z Częstochowy biorące udział w projekcie spotkały się, by zainaugurować tydzień samopomocy podczas Pikniku Pieczonego Ziemniaka w Częstochowskim Centrum Aktywności Seniora. O działalności Centrum i Pikniku mówi Elżbieta Markowska z CCAS:
– Prowadzimy przy CCAS Dzienny Dom Pomocy Społecznej Seniora oraz aktywizację seniorów z całego miasta. Mamy dzisiaj wielką biesiadę, w której uczestniczą seniorzy z Centrum, Amazonki i inni mieszkańcy Częstochowy. Są tu przeróżne konkursy, biesiada, spotkania międzypokoleniowe i spotkania różnych organizacji, czyli są seniorzy z całego miasta. Wszystko po to, aby się odprężyli. To wspólny dzień dla wszystkich seniorów.
Od poniedziałku czekają na seniorów Dni Otwarte w różnych organizacjach, z których planem można zapoznać się na stronie Śląskiego Forum Organizacji Pozarządowych KAFOS na portalu społecznościowym Facebook.

KN

Skip to content