Już niebawem spotkanie autorskie z Arkadiuszem Franią!

W najbliższą środę, o godz. 18.30 w częstochowskim Hotelu Arche odbędzie się wydarzenie idealne dla entuzjastów liryki. Na spotkaniu autorskim, poeta, prozaik i krytyk literacki Arkadiusz Frania zaprosi do świata własnej twórczości, przybliżając swój najnowszy tomik poezji „Kropka i kropla”. Podczas wydarzenia, autor będzie opowiadał nie tylko o znaczeniu swoich wierszy, ale także o procesie ich powstawania. Wbrew pozorom, proces tworzenia poezji nie jest tak prosty, jak mogło by się wydawać…

Czas spędzony wspólnie z poetą może znacząco poszerzyć horyzonty artystyczne. Beata Cichoń, która poprowadzi spotkanie z Arkadiuszem Franią, zdradza, na co mogą liczyć wszyscy miłośnicy liryki, którzy zdecydują się przyjść:

Będę miała przyjemność prowadzić środowy wieczór autorski z Arkadiuszem Franią, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poezją, a także literaturą w ogóle. Wieczór odbędzie się w Hotelu Arche przy ul. Oleńki. Z autorem będziemy rozmawiać o najnowszym tomiku wierszy „Kropka i kropla. Mamy nadzieję, że na spotkaniu pojawią się fani poety, ale również ci, którzy jego twórczości nie znają. Być może dzięki temu poszerzy się grono odbiorców poezji częstochowskiej. Autor jest znany w środowisku kulturalnym Częstochowy. Trzeba wspomnieć o jego zasługach w promocji częstochowskich pisarzy, za które jest nagradzany. Możliwe, że jest to temat na odrębne spotkanie. Warto wiedzieć o tym, co robi i jak działa Arkadiusz Frania.

Na temat tomiku poezji „Kropka i kropla” wypowiedział się również jego autor, Arkadiusz Frania. W ramach swoistego przedsmaku, poeta przedstawia dwie kategorie tekstów, na które czytelnik natrafi w dziele:

Tomik, wydaje mi się (używam słowa „wydaje”, ponieważ intencje autora nie zawsze są zgodne, a ich odbiór może być rożny), składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje teksty egzystencjalne, o życiu. Druga zawiera teksty autotematyczne – o pisaniu, o niepisaniu, o problemach z pisaniem. Napotkamy tam również gry słowne. Tytuł tomiku pochodzi z fragmentu ostatniego wiersza. Jego znaczenie jest również ukryte w grze słownej. Słowa „kropka” i kropla” różnią się od siebie jedną literą. K i L sąsiadują ze sobą w alfabecie. Tytułowa kropka to symbol domknięcia, zakończenia. Kropla, na przykład wody, rozmywa. Kropla krwi również rozmywa, ale przez to kropka staje się bardziej „mięsista”.

Przypomnijmy – środa, 13 września, 18.30 w Hotelu Arche. Wieczór autorski z Arkadiuszem Franią to doskonała okazja do tego, aby chociaż na chwilę oderwać się od trudów codzienności i zaznać spokoju w akompaniamencie pięknych słów.

A.O.

Skip to content