Kilka błędów, które utrudniają chudnięcie

Nowy Rok, nowa ja – powiedziałyśmy sobie na początku 2022, prawdopodobnie już któryś raz z kolei. Będę się zdrowo odżywia, zacznę chodzić na siłownię, zadbam o siebie, zerwę z niezdrowymi nawykami, obiecujemy sobie to za każdym razem, jednak zbyt często to nie wychodzi, w końcu nie bez powodu powiedzenie, którym rozpoczęliśmy ten artykuł przestało być motywujące, a stało się jedynie ironicznym żarcikiem powtarzanym w Sylwestra. Dlaczego tak się dzieje? Po każdej kolejnej bezowocnej próbie odchudzania rośnie w nas pewność, że to z nami jest coś nie tak, jesteśmy leniwi, niezorganizowani, słabi, że naszym przeznaczeniem jest żyć w ciele, w którym nie czujemy się komfortowo i nic nie możemy z tym zrobić.

Takie myślenie nigdy nie jest, nie było i nie będzie dla nas dobre – jedynie wpędzi nas w jeszcze większy dołek i ostatecznie zaprzepaści szanse na zrealizowanie naszych postanowień. Pamiętajmy, że nikt na nic nie jest skazany, niezależnie od tego, co mówią stare przysłowia czy przekonania – każdy może schudnąć, niezależnie od wieku czy trybu życia i tego się trzymajmy. Czasami bywa po prostu tak, że kilka pierwszych prób zaczęliśmy po prostu od złej strony i nie ma w tym nic strasznego – każdy popełnia błędy i warto jest wyciągnąć z nich lekcje na przyszłość. Jeśli mimo starań chęci i motywacji nadal nie możesz schudnąć zrób razem z nami rachunek sumienia i zastanów się, które z tych błędów popełniasz, być może przyda ci się to w dalszej drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Może w tym pomóc Catering dietetyczny Częstochowa https://goodboxfit.pl

Głodówki

To chyba podstawowy grzech osób, które chcą schudnąć, ale nigdy wcześniej nie zgłębiały tego tematu. Przecież to logiczne, żeby schudnąć wystarczy nic nie jeść przez jakiś czas, organizm nie będzie miał z czego czerpać kalorii, dlatego zacznie korzystać z naszych zapasów tłuszczu – czy to nie cudowne? Nie, wręcz przeciwnie, głodówki są dokładnym przeciwieństwem dbania o siebie oraz zdrowego funkcjonowania. Niezależnie od tego, czy trwają one tydzień, miesiąc czy kilka dni, takie oddziaływanie na swój organizm bez nadzoru lekarza może być dla nas bardzo niebezpieczne, szczególnie na dłuższą metę. O negatywnych skutkach głodówek na nasz organizm pisało już wielu i pewnie jeszcze wiele artykułów na ten temat powstanie, dlatego skupmy się tylko na jednym – na bezpośredniej przyczynie tego, dlaczego głodówka nie sprawi, że schudniemy. Jeżeli głodówką zmusimy nasz organizm do tego, żeby palił tłuszcze schudniemy – to fakt, jednak nie zadziała to w ten sposób, że, kiedy zaczniemy znowu jeść nasz organizm automatycznie znowu się przestawi. Taki proces wymaga czasu. Stąd czeka nas efekt jo-jo, czyli powrót do wagi wyjściowej, ponieważ nasz organizm zacznie odkładać dostarczane przez nas kalorie przygotowując się do kolejnego okresu głodówki. Jaki z tego morał? Odpowiedzialność jest kluczem do sukcesu.

Nieprawidłowo zbilansowana dieta

Częstym problemem na diecie jest podjadanie, dzieje się tak głównie dlatego, że chcąc nie chcąc zmniejszamy ilość kalorii i dostarczamy naszemu organizmowi mniej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Dlatego pierwsze dni diety mogą być trudne, jeśli jednak podczas całego jej trwania nieustannie towarzyszy nam uczucie głodu to znak, że coś jest nie w porządku. Najważniejsze w diecie są białka – to one odpowiedzialne są za uczucie sytości, tłuszcze są długo trawione, dlatego dzięki nim nasz żołądek zostanie pełny na dłużej. Na diecie pamiętajmy o tym, żeby nie przesadzać z węglowodanami, mimo tego, że z nich głównie czerpiemy energię są szybko spalane, przez co nasz organizm już chwilę po posiłku chce więcej.

Płyny w diecie

Bez wody nie ma życia, dlatego zwłaszcza na diecie musimy bardzo pilnować tego, byśmy cały czas byli nawodnieni. Tego potrzebuje nasz organizm, by poprawnie funkcjonować, a kiedy brakuje nam wody zaczynają się także problemy trawienne takie jak zaparcia, które utrudnią nam życie, a dodatkowo sprawią, że dieta bardzo mocno straci u nas na atrakcyjności, w końcu przedtem nie mieliśmy takich problemów, prawda? To na pewno przez zmianę sposobu odżywiania.

Dodatkowo ważnym elementem jest wliczanie kalorii, które przyjmujemy z płynów do naszego dziennego bilansu. Często może nam się wydawa, że sok, napój smakowy czy herbata z cukrem to przecież niewielkie liczby, jednak w zależności od ich ilości możemy się bardzo mocno zdziwi, patrząc na nasze wyniki po ich dodaniu.

Nastawienie

Często tracimy motywację przez brak dużych zmian w krótkim czasie – jest to największy błąd, jaki możemy zrobić zaczynając naszą przygodę z racjonalnym odżywianiem. Odchudzanie czy tego chcemy, czy nie jest procesem długotrwałym i nie przyśpieszymy go głodówkami czy ćwiczeniem do upadłego. Najważniejsza w tym procesie jest motywacja i cierpliwość. Czasem bywa też tak, że nie mamy czasu na przygotowywanie posiłków, przez co jemy nieregularnie i to także źle wpływa na nasz organizm. Dlatego jeżeli dopiero swoją przygodę z dietą możemy pomyśleć o spróbowaniu cateringu dietetycznego – jedzenie na dowóz częstochowa goodboxfit.pl/czestochowa

Skip to content