Kolejna edycja „Zapal się na niebiesko” w Częstochowie

Obchodzony 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to coroczna okazja do zdobycia nowej wiedzy na ten temat, a także zwiększenia swojej empatii do drugiego człowieka. Najnowsza edycja organizowanej w tym czasie akcji „Zapal się na niebiesko” jest wyjątkowa pod kątem jej długości.

Event ten został bowiem zaplanowany na aż 5 dni. Organizatorzy w postaci Stowarzyszenia Daj Mi Czas rozpoczęli obchody 2 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w dzielnicy Raków. Następny, drugi dzień akcji to kolejne wydarzenia, skierowane w głównej mierze do najmłodszych. Więcej na ten temat powiedziała Katarzyna Kukuła z Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie:

– Dziś odbył się happening pod nazwą „Przystanek Autyzm”. Jest to już siódme tego typu przedsięwzięcie w Częstochowie w ramach akcji „Zapal się na niebiesko”. Próbowaliśmy najmłodszym przedszkolakom uświadomić, że wśród nich są koledzy i koleżanki, którzy znajdują się w spektrum autyzmu, z którymi mogą wspólnie mogą się bawić, śpiewać, tańczyć. Staramy się uczyć świadomości od najmłodszych lat. Dzieci świetnie reagują na takie akcje. Tak naprawdę to dorośli częściej miewają problem z tolerancją. Z kolei dzieci mają ją jakby wrodzoną.

Akcja Stowarzyszenia Daj Mi Czas ma na celu przede wszystkim poszerzanie świadomości na temat autyzmu, a także rozwijanie empatii do osób z tym spektrum. Obchody pod nazwą „Zapal się na niebiesko” potrwają do 6 kwietnia. Wówczas w Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II zostanie zorganizowany charytatywny maraton zumby.

WS

Skip to content