Przyjdź, obejrzyj, kup lub wymień – każdy, kto posiada nieużywane już egzemplarze książek może przekazać je komuś innemu. Taka możliwość odbędzie się już 24 października w częstochowskim Klubie Politechnik.

„Książkowanie w Częstochowie”, czyli giełda starych i nowych książek, to wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych czytelnictwem. Do udziału w inicjatywie zaprasza jeden z jej organizatorów – Zbigniew Biernacki, właściciel częstochowskiej antykwarni „Niezależna”:

– Wspólnie ze Zbyszkiem Miszczykiem, kierownikiem Akademickiego Centrum Kultury, doszliśmy do wniosku, że warto zorganizować takie wydarzenie. Po raz pierwszy odbyło się w sierpniu bieżącego roku. Stwierdziliśmy jednak, że taka inicjatywa powinna pojawiać się raz na kwartał. Takie wydarzenie to przede wszystkim wielki pożytek dla samej książki, którą zamiast wyrzucić – można wymienić na inną.

Do wyboru będą nie tylko tytuły z różnych gatunków literackich, ale również podręczniki szkolne. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny:

– Stoiska są za darmo. Można więc przyjść i spokojnie rozłożyć swoje książki. Będzie można je sprzedać lub wymienić oraz oczywiście kupić. Na miejscu będzie dwóch organizatorów, w tym moja skromna osoba. Chętnie we wszystkim pomogę.

Wydarzenie o nazwie „Książkowanie w Częstochowie” odbędzie się 24 października w godz. 10.00-13.00.

ABK

Fot. Antykwarnia “Niezależna”
Skip to content