źródło fot. Biuro Prasowe Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej

Europoseł Jadwiga Wiśniewska została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem „Mecenas Silesiae”, które od 2006 r. jest przyznawane przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. To nagroda dla najwierniejszych przyjaciół „Śląska”, takich jak Pani Europoseł, która nieustannie wspiera i wierzy w siłę Zespołu oraz zawsze jest gotowa do pomocy w każdym wymiarze – podkreślił w laudacji Zbigniew Cierniak, Dyrektor Zespołu.
Uroczystość odbyła się 25 września w kompleksie Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie, w 101. rocznicę urodzin Stanisława Hadyny, patrona Zespołu i była połączona z inauguracją 68. sezonu artystycznego.
Podczas uroczystości Europoseł Jadwiga Wiśniewska odebrała z rąk Zbigniewa Cierniaka Dyrektora Zespołu, prestiżową nagrodę „Mecenas Silesiae”, którą otrzymują osoby wspierające Zespół w działalności programowej, dzięki którym artyści mogą pracować w lepszych warunkach i reprezentować polską kulturę w kraju i na świecie.
– Od 2005 roku podejmuję działania na rzecz wspierania Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Cieszę się, że Zespół tak pięknie się rozwija, jest rozpoznawalną marką, a także wybitnym ambasadorem polskiej kultury na świecie. Bogactwo repertuaru i wysoki kunszt artystyczny spotykają się z uznaniem światowej publiczności, o czym najlepiej świadczą niezliczone nagrody i setki odbytych koncertów. To dla mnie zaszczyt i zobowiązanie znaleźć się w gronie najwierniejszych przyjaciół „Śląska” – powiedziała Europoseł Jadwiga Wiśniewska odbierając nagrodę.
Koncert inauguracyjny, podczas którego wybrzmiały kompozycje i opracowania Stanisława Hadyny oraz Wojciecha Kilara, połączony był także z Wojewódzkimi Obchodami Światowego Dnia Turystyki. Europoseł Jadwiga Wiśniewska wspólnie z Marszałkiem Województwa Śląskiego uhonorowała przedstawicieli branży turystycznej, wręczając im pamiątkowe dyplomy za „Zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2020”.

źródło fot. Biuro Prasowe Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej
Skip to content