Na Jurę drogą prostą… ale przez remonty

Źródło fot. MZD Częstochowa

Przedłużenie ul. Korfantego do ul. Bugajskiej w Częstochowie to duża kontynuacja budowanej przed kilkoma laty drogi od Ronda Tomasza Szwejkowskiego do Skweru Lotników. Kontynuacja nitki pozwoli kierowcom na otwarcie drogowej bramy na Jurę.

Użytkownicy poruszający się w tamtej okolicy z pewnością o tym wiedzą, jednak niecierpliwią się przez korki, jakie w godzinach szczytu generuje wspomniana inwestycja. Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie uspokaja i tłumaczy, że utrudnienia w ruchu są tymczasowe, a ukończenie prac pozwoli cieszyć się usprawnioną komunikację w kierunku jurajskiego Olsztyna.

– Przedłużenie ul. Korfantego do ul. Bugajskiej pozwoli na dobre skomunikowanie terenów inwestycyjnych hutniczych i pohutniczych oraz terenów aktywności gospodarczej. Będzie też dobrą alternatywą dla mieszkańców, bowiem dzięki tej ulicy będziemy mogli przedostać się na wschód w kierunku Jury z pominięciem problematycznego przejazdu kolejowego przy ul. Bugajskiej. Droga ta pozwoli też na odciążenie al. Pokoju – powiedział rzecznik MZD w Częstochowie.

Inwestycja nie tylko ma ułatwić transport drogowy, ale też uatrakcyjnić rekreację.

– Dzięki tej inwestycji, pierwszy raz w historii miasta będziemy mogli przejechać rowerem lub pieszo dedykowaną temu infrastrukturą. Jest to rzecz istotna dla miasta i mieszkańców, bo pozwala na lepsze połączenie z gminami jurajskimi we wschodnim kierunku. W związku z trwającymi pracami mamy czasową organizację ruchu. W większości budowa odbywa się na terenach, gdzie utrudnień nie ma, ale są też budowane łącznice z ulicą Bugajską, gdzie przy Drodze Krajowej 46 mamy prowadzony ruch wahadłowy. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do momentu zakończenia prac – dodał Maciej Hasik.

Umowny termin zakończenia prac ma minąć jesienią 2024. Jest jednak szansa na to, że inwestycja zostanie ukończona wcześniej. Przesłanki ku temu daje obecne zaawansowanie prac drogowców.

BNO

Skip to content