15 marca odbędzie się Dzień Otwarty w Uniwersytecie Jana Długosza. Będzie to możliwość dla wszystkich zainteresowanych, aby poznać funkcjonowanie uczelni oraz uczestniczyć w aktywnościach zorganizowanych przez poszczególne wydziały. Na wspomniane aktywności obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

– Tradycyjnie, gdy zbliża się wiosna, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie zaprasza wszystkich kandydatów, ale również tych, którzy chcieliby poznać warunki pracy w uczelni, zasady kształcenia, ofertę edukacyjną na zbliżający się rok akademicki, do udziału w Dniach Otwartych naszego uniwersytetu.

Makowski zachęca także zainteresowanych do zapoznania się z dokładnym programem przygotowanym przez poszczególne wydziały:

– Na naszych stronach już znajduje się bogata oferta, którą przygotowały wszystkie jednostki uczelni. Ten dzień odbędzie się niemal we wszystkich budynkach uniwersytetu, oczywiście z różnym natężeniem. By usprawnić funkcjonowanie i przygotowanie Dnia Otwartego, prosimy, by zainteresowani udali się na naszą stronę. Adres strony to www.ujd.edu.pl. Znajduje się tam szczegółowy program wydarzenia oraz możliwość rejestracji. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, natomiast zarejestrowanie się umożliwi organizatorom lepsze przygotowanie Dnia Otwartego.

Rzecznik dodał także, że na kandydatów chcących uczestniczyć w Dniu Otwartym, będą czekały różne aktywności:

– W programie przewidzieliśmy warsztaty, wykłady, różnego rodzaju spotkania z pracownikami naszej uczelni, jak również ze studentami i doktorantami. Będzie to okazja by porozmawiać o studiowaniu, jaka panuje atmosfera. Jestem przekonany, że każdego kandydata ten Dzień Otwarty zainteresuje.

W Dniu Otwartym udział można wziąć zarówno grupowo, jak i indywidualnie. W przeszłości nie zabrakło tam osób z dalszych rejonów Polski, o czym wspomina Makowski:

– Liczymy zarówno na udział grup zorganizowanych, jak również na osoby, które przyjadą do nas z innych regionów. W ubiegłym roku, takie osoby przyjechały z odległych miast np. z Warszawy, Łodzi, Krakowa czy Cieszyna.

Makowski szacuje, że liczba osób, które odwiedzą uczelnię w tym roku, może być na podobnym lub wyższym poziomie w porównaniu do ubiegłych lat:

– Szacujemy, że w ubiegłym roku, w Dniu Otwartym uczestniczyło około 1000 osób. Liczymy, że w tym roku uda się ten wynik utrzymać lub poprawić. Mamy już zapowiedzi dużych grup z takich miejscowości jak: Koniecpol, Kłobuck, Pajęczno, Działoszyn, Krzepice, Lubliniec, Radomsko czy Myszków. Do zakończenia rejestracji zostało jeszcze dużo czasu, w związku z tym, liczymy, że uczniów oraz nauczycieli będzie więcej.

Dzień Otwarty w UJD zainauguruje widowisko “Wiedza bez granic, myślenie bez ograniczeń – Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, teraz Uniwersytet Europejski”, które odbędzie się o godzinie 9.00 w budynku przy al. Armii Krajowej 13/15. Spektakl, przygotowany przez nauczycieli akademickich i studentów zapewni wszystkim chętnym dobry początek dnia.

K.S.

źródło fot. FB UJD

Skip to content