Nagrody za najlepsze prace naukowe promujące Częstochowę rozdane

foto 6

Wczoraj (20 października) w sali Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy. Uczestnicy konkursu mogli – do 30 września br. – dostarczać swoje rozprawy do Kancelarii Urzędu Miasta lub wysyłać je drogą pocztową. Do konkursu zgłosiło się dziewięć osób, wśród których kapituła wyselekcjonowała siedem nagród.
Urząd Miasta realizował konkurs we współpracy z uczelniami wyższymi jako element projektu „Akademicka Częstochowa”. Kapituła przyznająca nagrody złożona była z przedstawicieli Politechniki Częstochowskiej, Akademii im. Jana Długosza oraz władz miasta.
W kategorii praca doktorska promująca Częstochowę pierwsze miejsce zdobyła Anna Derlatka z Politechniki Częstochowskiej za rozprawę „Teoretyczno–doświadczalna analiza aluminiowych struktur wykonanych w technologii RFSSW”. Laureaci w kategorii na najlepszą pracę magisterską to z kolei: I miejsce – Kamil Flak z Politechniki Częstochowskiej za „Wizualizację 3D architektoniki Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej na podstawie planów architektonicznych oraz własnych pomiarów w oparciu o oprogramowanie Maxon Cinema 4D oraz Adobe photo shop CS6”, II miejsca nie przyznano, III miejsce zdobyli Paweł Ziobrowski z Politechniki Częstochowskiej z rozprawą „Modelowanie jednośladowego pojazdu elektrycznego zbudowanego na bazie roweru MTB” oraz Oskar Budziński, absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie – za pracę „Implementacja koncepcji CPTED w celu poprawy bezpieczeństwa na terenach zurbanizowanych”. Natomiast autorzy nagrodzonych prac licencjackich promujących Częstochowę to laureaci II miejsca (I miejsca nie przyznano): Arkadiusz Derda z Akademii im. Jana Długosza z pracą „Obrona Częstochowy w 1939 roku jako przedmiot edukacji historycznej na terenie Częstochowy w latach 1989-2013” i Adam Tarnowski z tej samej uczelni za rozprawę naukową „Lider partyjny jako „lokomotywa wyborcza”. Kamil Szostek, absolwent Akademii im. Jana Długosza, który jest autorem pracy „Opracowanie systemu monitoringu bezpieczeństwa publicznego terminala pasażerskiego portu lotniczego EPRU” zwyciężył w kategorii praca inżynierska.
Zwycięzcy konkursu na najlepsze prace inżynierskie, licencjackie, magisterskie i doktorskie otrzymali nagrody – dyplomy oraz nagrody pieniężne: 5000 złotych brutto – za I miejsce, 4000 złotych brutto – za II miejsce, 3000 złotych brutto – za III miejsce.

PI

Skip to content