Najlepsza palma wygra

Źródło: gokmykanow.pl

Po sukcesie bożonarodzeniowego konkursu na wolnostojącą ozdobę świąteczną przyszedł czas na zabawę związaną z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Stąd Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie ogłosił konkurs na Palmę Wielkanocną.

Kultywowanie tradycji, propagowanie amatorskiej twórczości artystycznej oraz prezentowanie własnych dokonań twórczych w trudnym czasie pandemii i dystansu społecznego. Wszystkie te elementy są celem konkursu.

– Liczymy, że w tworzenie tych palm wielkanocnych uda się nam zaangażować całe rodziny. Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody. Technika ich wykonania jest całkowicie dowolna. Jedyne co określiliśmy w regulaminie to wysokość. Dopuszczalne palmy muszą mieć wysokość 1-1,5 m – mówiła Adriana Moroń, dyrektor placówki.

Poprzedni konkurs związany z wolnostojącymi ozdobami bożonarodzeniowymi cieszył się dużym sukcesem. Stąd pomysł na jego wielkanocną odsłonę:

– W ubiegłym konkursie napłynęły nam przepiękne prace. Mieliśmy problem z wyłonieniem zwycięzcy, ponieważ choinki, renifery i bałwanki były przecudne. Stwierdziliśmy, że w dobie pandemii, gdy wiele osób siedzi w domach, istnieje potrzeba odskoczni i twórczej realizacji z całą rodziną – dodała dyrektor GOKiS w Mykanowie.

Konkurs adresowany jest do wszystkich chętnych mieszkańców gminy Mykanów i potrwa do poniedziałku 22 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek 26 marca. Prace można dostarczać w godzinach od 8:00 do 16:00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie, przy ul. Samorządowej. Do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora, adresem zamieszkania oraz numerem telefonu kontaktowego.

BNO