Czworonogi ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie są w potrzebie! Okres jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – psy i koty w placówce mają zwiększone potrzeby. Trzeba je nakarmić i ogrzać.

Więcej na ten temat mówi Ewa Pasieka, inspektor ds. promocji i administracji częstochowskiego schroniska:

– Na ten moment potrzebujemy głównie karmy dobrej jakości, czyli takiej nie typowo marketowej. Wolimy dostać mniej, ale żeby to była karma dobrej jakości, pełnowartościowa. Zbliża się jesień, potem zima, temperatury na dworze będą niższe, dlatego też taka karma będzie w stanie utrzymywać ciepłotę zwierząt. Kolejną rzeczą jest słoma, która też jest niezbędna w okresie jesienno-zimowym. Na pewno jest zwierzętom przytulniej, jeżeli mogą mieć wyściełane boksy czy budy. Kolejną rzeczą są na pewno koce, ręczniki, czyli takie rzeczy, które jesienią i zimą sprawdzają się w schronisku.

Placówka stale się rozwija. Można wesprzeć ów rozwój m.in. poprzez oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim:

7 września rusza głosowanie na zadania w Budżecie Obywatelskim. My również jak co roku startujemy w budżecie obywatelskim i nasze zadanie ma nr 332. Jest to zadanie ogólnomiejskie. Tutaj może zagłosować każdy mieszkaniec Częstochowy. Wystarczy wejść na stronę www.konsultacje.czestochowa.pl i oddać swój głos. My w ramach tego zadania będziemy poprawiać komfort życia naszych zwierząt tutaj w schronisku. Między innymi chcemy zakupić rzeczy, które są nam najbardziej potrzebne, czyli karmę, probiotyki dla psów i kotów, żwirek, drapaki dla kotów, ocieplone budy. Będziemy też chcieli przeprowadzić kampanię reklamową, która będzie promowała adopcję zwierząt, bo jak wiemy hasłem, które nam przyświeca jest „nie kupuj, adoptuj”. Chcielibyśmy, aby nasze zwierzęta za pomocą fajnych zdjęć, czy gadżetów mogły tutaj być rozreklamowane. Żeby mieszkańcy dzięki temu mogli o nich usłyszeć.

Głosowanie trwa do 21 września. Z pieniędzy z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego przeprowadzona została modernizacja w budynku B oraz w szpitalu dla psów, m.in. zostało zrobione ogrzewanie podłogowe, wymieniono posadzki, zaizolowano ściany.

LN

Skip to content