Od niedzieli 10 marca na terenie całego kraju, będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów.

Zmiany są spowodowane pracami remontowo-modernizacyjnymi, które przybierają na sile, ze względu na nadchodzącą wiosnę. Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich mówi jakie linie będą sprawiały największe utrudnienia mieszkańcom Częstochowy i okolic:

Na lini F1, czyli Częstochowa – Katowice – Gliwice, są już prowadzone prace. Na odcinku Częstochowa – Zawiercie ruch pociągów jest jednotorowy. Cztery pociągi będą kursować w skróconej relacji, zamiast do Częstochowy, dojadą do Zawiercia. Będziemy zastępować kursy komunikacją autobusową. Warto też wspomnieć o naszych pociągach do Zakopanego. Niestety, przez najbliższy czas nie będziemy dojeżdżać do samego Zakopanego, tylko do Rabki Zdroju – podkreśla Magdalena Iwańska.

Dodatkowo pociągi tej relacji zmienią swoją nazwę z Ornaka na Diablaka, co jest nawiązaniem do nazw szczytów górskich.

 

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content