Ognisko patriotyczne u św. Stanisława BM

Parafia św. Stanisława, biskupa i męczennika organizuje ognisko patriotyczne, które odbędzie się wieczorem 11 listopada. Duszpasterze i grupy parafialne zapraszają do wspólnej modlitwy, śpiewu patriotycznych pieśni i skosztowania wojskowej grochówki. Mówi Monika Chobot, odpowiedzialna za część artystyczną spotkania.

– Ognisko patriotyczne to inicjatywa ks. proboszcza, to on tak rozbudza uczucia patriotyczne w parafianach. Jest to wydarzenie, które kumuluje bardzo dużą liczbę ludzi. Chętnie przychodzą oni na ognisko patriotyczne, śpiewają wspólnie pieśni, więc jest to takie naprawdę uroczyste przeżywanie tego bardzo ważnego święta – opowiada Monika Chobot.

Organizatorka stwierdziła, że na ognisko warto przyjść każdego roku, ale w tym na uczestników czekają nowe atrakcje.

– Wyjątkowo w tym roku będzie kuchnia polowa i będziemy serwować grochówkę. Jest to taki argument, który warto wziąć pod uwagę! Na pewno będzie też dużo pieśni patriotycznych, dużo ciepła i uczuć, które związane są z naszą Matką – Polską – zapowiada odpowiedzialna.

Ognisko patriotyczne łączy i angażuje wielu ludzi działających na co dzień w parafii.

– W przygotowanie tego ogniska są zaangażowani ludzie ze wspólnoty parafialnej, będzie zespół który będzie śpiewał, chór parafialny i schola dziecięca. Mnóstwo osób zgłasza się również indywidualnie, by pomóc np. przy gotowaniu grochówki, w przygotowaniu różnych elementów i obsługa techniczna – wylicza organizatorka. – Pieśni będą wyświetlane na rzutniku, dlatego jeśli nawet ktoś nie zna tekstu, bez problemu będzie mógł włączyć się we wspólny śpiew – dodaje.

W poprzednich latach – jak wspomina Monika Chobot – w ognisku uczestniczyło bardzo wielu ludzi z parafii i spoza niej. Ludzie przychodzą na Mszę św. za ojczyznę, poprzedzającą ognisko lub dochodzą w trakcie jeśli we Mszy uczestniczyli wcześniej.

– Jest nas naprawdę bardzo dużo! – podsumowuje odpowiedzialna za ognisko. – Zapraszamy do parafii św. Stanisława BM na Błeszno na godzinę 19:00 11 listopada. Musimy nauczyć się cieszyć tym dniem, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy. Będzie ciepło, będzie miło, będzie wesoło i na pewno nikt głodny nie wyjdzie! – dodała.

Organizatorzy zachęcają, aby zabrać ze sobą różnego rodzaju stroje, furażerki, bereciki a przede wszystkim flagi narodowe.

KG