Fot. Radio Fiat/BNO

Integracyjna Olimpiada Uśmiechu to inicjatywa od lat organizowana przez częstochowską Fundację „Oczami Brata”. Jej ostatnia odsłona miała miejsce w piątek 19 kwietnia. Wszystko w ramach 10 wydarzeń na 10-lecie istnienia Fundacji.

Olimpiada Uśmiechu to przedsięwzięcie, które od lat angażuje wiele osób związanych z Fundacją.

– W ostatnich latach Olimpiada była organizowana przez hufiec ZHP Częstochowa, a dokładnie przez Namiestnictwo Nieprzetartego Szlaku, czyli dział w jednostce harcerskiej, który zajmuje się pracą z osobami z niepełnosprawnością. Właśnie ze względu na bardzo dobrą współpracę pomiędzy naszą Fundacją, a hufcem ZHP Częstochowa postanowiliśmy włączyć to wydarzenie w obchody 10-lecia istnienia Fundacji. Przypomnę, że tych wydarzeń jest 10, a to jest drugie – wyjaśnił Przemysław Kowalski, koordynator wolontariatu i animacji lokalnej Fundacji „Oczami Brata”.

W Olimpiadzie wzięli udział podopieczni z różnymi stopniami niepełnosprawności. Wszystko po to, aby wspólnie i w przyjaznej atmosferze uczestniczyć w wielu rożnych konkurencjach. Organizacja inicjuje szereg działań, aby m.in. podnieść świadomość o osobach niepełnosprawnych w lokalnym społeczeństwie.

– Nie jest to pierwsze działanie, które organizujemy. Jesteśmy bardzo aktywni w społeczności lokalnej. Zachęcamy wszystkich do tego, aby odwiedzać to miejsce i uczestniczyć w wielu różnych wydarzeniach. Za nami chociażby Częstochowski Everest. Z kolei 18 maja mamy piknik na naszym zielonym terenie – powiedział Paweł Bilski, prezes Fundacji „Oczami Brata”.

Olimpiada rozpoczęła się od spotkania z Bartłomiejem Balsamem, reprezentantem kraju i medalistą w mistrzostwach Polski w szermierce na wózkach. Sportowiec wziął udział w zawodach wraz z młodymi adeptami klubu szermierskiego Wiodącego Ludowego Klubu Sportowego Kmicic Częstochowa. W programie znalazł się także szereg warsztatów i wspólnych zabaw.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Olimpiada pełna uśmiechu :)

Skip to content