Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie od miesięcy jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w Częstochowie. Zmiany dyrekcji, zarzuty o mobbing czy wreszcie domniemane zamknięcie Oddziału Chirurgii Dziecięcej – to tylko kilka z wielu spraw, które działały na niekorzyść wizerunku szpitala. Władze placówki postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom i przeprowadzić ankietę dot. jakości służby zdrowia wśród wszystkich zainteresowanych.

Więcej o badaniu opinii publicznej na temat Parkitki, mówi rzecznik prasowy placówki medycznej, Agnieszka Sanojca: – Coraz częściej widzimy, że w przestrzeni internetowej pojawiają się wpisy czy opinie pacjentów, którzy w Szpitalu Wojewódzkim podejmowali leczenie. Opisują oni, w jaki sposób byli traktowani przez personel, jak przebiegało leczenie etc. Stąd pojawił się pomysł na ankietę, chcemy, aby te opinie nie ginęły na grupach facebookowych. Wypełniając ankietę, pacjenci będą mogli dać nam bezpośrednią informację co i jak powinniśmy poprawić.

Ankieta zdaniem pomysłodawców ma być świetnym sposobem na wyrażenie swojego zdania odnośnie funkcjonowania szpitala. Dzięki badaniom możliwym będzie po pierwsze identyfikacja, a po drugie zwalczanie wszelakich nieprawidłowości w funkcjonowaniu Parkitki. Na badaniu skorzystać mają wszyscy – obecni i przyszli pacjenci: – Ankieta jest w pełni anonimowa. Dzięki jej wynikom będziemy w stanie rozpoznać problemy lub niedociągnięcia, które negatywnie wpływają na naszych pacjentów. Zależy nam na ciągłym poprawianiu jakości opieki zdrowotnej w naszej placówce.

Na tę okoliczność zapytaliśmy częstochowian, co sądzą odnośnie szpitala oraz jego personelu. Opinie mieszkańców były jednak bardzo mieszane. Niektórzy chwalili profesjonalność kadry medycznej, ale skarżyli się na niską jakość serwowanego jedzenia. Inni o Parkitce mieli do powiedzenia tylko złę słowa.

Zapraszamy każdego częstochowianina do wzięcia udziału w ankiecie, na stronie Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Skip to content