Największy szpital w Częstochowie pomimo trwających problemów finansowych wciąż się zmienia. Przykładem tego jest fakt, że placówka już wkrótce otworzy izbę, w której znajdzie się nowa szkoła rodzenia. Ponadto poszukiwane są kolejne ręce do pracy. O perspektywach Wojewódzkiego Szpitala Spcejalistycznego na Parkitce powiedział rzecznik prasowy Łukasz Majewski.

Kondycja finansowa szpitala nie jest najlepsza. Pomimo to placówka pracuje nad pewnymi zmianami w rozkładzie pomieszczeń. Nowe miejsce znalazła izba przyjęć planowych. Włodarze szpitala znaleźli nowy pomysł na zagospodarowanie dotychczas zajmowanej przez nią przestrzeni. Według słów rzecznika prasowego pomieszczenie to zostanie otwarte do użytku w najbliższy weekend:

– Izba przyjęć planowych jest w nowym miejscu w naszym szpitalu. Od poniedziałku funkcjonuje w budynku H, czyli w pawilonie dziecięcym na parterze. Tam pacjenci powinni się kierować. Wcześniej ta izba była w innym miejscu i tam gdzie ona funkcjonowała wcześniej, to już od tego weekendu będzie działać tam szpitalna szkoła rodzenia.

Jak przekonuje Łukasz Majewski, dla pacjentów nie zmieni się zbyt wiele. Nie jest bowiem przewidziana modernizacja izby przy okazji jej przeniesienia:

– Izba pozostaje taka jaka była, zmieniła po prostu tylko swoją lokalizację. Zresztą jak pacjenci będą wchodzić do szpitala, są na korytarzu odpowiednie oznaczenia, więc myślę, że bez żadnego problemu trafią od wejścia prosto do samego końca, trafią do pawilonu H.

Parkitka ponadto szuka nowych rąk do pracy. Zdaniem rzecznika prasowego placówki nie jest to jednak sytuacja krytyczna, upatrując w tej sytuacji jedynie następstwo rozwoju. Majewski podkreśla również jakich specjalistów szpital potrzebuje najpilniej:

– Tak, tych ogłoszeń mamy całkiem sporo. Jak każdy szpital, również i my poszukujemy lekarzy specjalistów na konkretne oddziały. Na pewno nasz szpital poszukuje lekarzy specjalistów chorób wewnętrznych, ale oprócz tego na przykład oddział rehabilitacji kardiologicznej, on mieści się przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża, szuka lekarzy kardiologów, lekarzy chorób wewnętrznych, ale też specjalistów rehabilitacji medycznej. Szukamy też oczywiście lekarzy onkologów i tutaj już specjalistów z dziedziny onkologii, ale też lekarzy rezydentów i lekarzy, którzy chcieliby rozpocząć specjalizację w tym kierunku. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to z działem kadr naszego szpitala albo z sekretariatem może się kontaktować. Wszystkie dane kontaktowe są na stronie internetowej, także w naszych mediach społecznościowych. Szpital cały czas się rozwija. Chcemy się rozwijać, co jest bardzo ważne. Bo być może nie wszyscy o tym wiedzą. My jesteśmy największym szpitalem w całym województwie śląskim i jednym z największych w Polsce. Swoim zasięgiem zabezpieczamy blisko milion pacjentów w całym naszym regionie. To jest ogromna liczba, więc po prostu tych specjalistów potrzebujemy.

Sytuacja zatem pozostaje dynamiczna. Czas pokaże, jak szpital na Parkitce poradzi sobie z zadaniami i problemami.

WS

Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Skip to content