Seanse wokół ,,psich tematów”, warsztaty, zbiórka karmy – to wszystko podczas drugiej edycji psiej imprezy w OKF ,,Iluzji”.

W ubiegłym roku OKF zainaugurował pierwsze PIESKIE WEEKENDY. Wiele wskazuje na to, że filmowa akcja, poświęcona naszym pupilom, wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń kina, by co roku nieść wsparcie podopiecznym z częstochowskiego schroniska. I tym razem na widzów czeka projekcja filmów fabularnych opowiadających psie historie, a dodatkowo, na tych najmłodszych – warsztaty plastyczne. Podobnie jak w ubiegłym roku, przy okazji wizyty w kinie będzie także możliwość przekazania datków finansowych na rzecz schroniska – bezpośrednio lub na konto.

Harmonogram ,,Psiego Weekendu”:

18 sierpnia (piątek)

11:00 „Lassie. Nowe przygody”

19 sierpnia (sobota)

11:00 „Lassie. Nowe przygody”

13:00 „Titina”

20 sierpnia (niedziela)

11:00 „Lassie. Nowe przygody”

13:00 „Zostań Graphic Designerem. Zaprojektuj plakat dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt!” – warsztaty

LASSIE. NOWE PRZYGODY | aktorski/familijny/ 6+ reż. Hanno Olderdissen / Niemcy, 2023 / 90 minut

Rozpoczynają się letnie wakacje. W tym roku Flo nie chce się jednak rozstawać z ukochanym psem Lassie. Zamiast spędzić wczasy na Gran Canarii z rodzicami, chłopiec i jego kudłaty towarzysz wyruszają wraz z przyjacielem rodziny Gerhardem w podróż na farmę ciotki Flo. Kobieta mieszka tam ze swoimi dziećmi i sunią rasy jack russell terrier. Kiedy Flo i nowi znajomi dowiadują się o znikających w wiosce psach, postanawiają się tym zainteresować. Prawdziwe zmartwienie przychodzi, gdy tracą z oczu Lassie i ukochaną suczkę cioci. Okazuje się, że ktoś włamał się do domu i porwał małego czworonoga! Trójka przyjaciół wraz ze szczęśliwie znalezioną Lassie wyrusza na poszukiwanie złodziei i ratunek małego pieska.

TITINA | animacja/familijny 9+ reż. Kajsa Næss / Norwegia, 2022 / 91 minut

Umberto to świetny inżynier, zajmujący się sterowcami. Zarówno w pracy, jak i w domu, towarzyszy mu ukochana suczka Titina. Umberto znalazł ją, błąkającą się kiedyś po ulicach Rzymu. Od tamtej pory są nierozłączni. Pewnego dnia sam Roald Amundsen zamawia u niego statek powietrzny, którym podbije biegun północny. Wkrótce Umberto, Roald i Titina ruszają na niesamowitą wyprawę do ostatniego, nieodkrytego miejsca na Ziemi. Film polecany przez Zespół Edukatorów Filmowych.

ZOSTAŃ GRAPHIC DESIGNEREM. ZAPROJEKTUJ PLAKAT DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT! | warsztaty plastyczne dla dzieci / 4+

Zaprojektuj plakat dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Tylko jak to się robi…? Jak zacząć? O co chodzi w tym całym „projektowaniu”? Zapraszamy na warsztaty. Będziemy razem planować i wykonywać plakat w oparciu o zasady profesjonalnego projektowania graficznego. Po naszym warsztacie nawet najmłodsi będą mogli pochwalić się prawdziwie fachową realizacją. Zajęcia poprowadzi Marta Szkiel – graficzka komputerowa i animatorka. Na warsztaty plastyczne nie prowadzimy rezerwacji miejsc.

Źródło: OKF/UM Częstochowa

Skip to content