Źródło fot.: facebook.com/Polak z sercem

To akcja charytatywna, której celem jest pomoc Polakom zamieszkującym Kresy Wschodnie. Już od 2018 roku niesie pomoc Rodakom z terenów Litwy, Ukrainy oraz Białorusi. Jest wyrazem solidarności i empatii wobec tych, którzy często nie otrzymują pomocy od władz terytorialnych.

Mowa o akcji „Polak z sercem” organizowanej corocznie przez Fundację Dla Młodzieży.

– Trwa VI edycja ogólnopolskiej akcji Polak z sercem, wspierającej Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie, terytorium Litwy, Białorusi oraz Ukrainę. Inicjatywa, oprócz wsparcia materialnego, jest także budowaniem i pielęgnowaniem wyjątkowych relacji, bo przecież dzieli nas granica, ale łączy polskość. Jak dowiedzieć się więcej i wesprzeć działania w ramach akcji? Odwiedź naszą stronę internetową polakzsercem.pl, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne szczegóły – zapraszała Daria Pańczyszyn, sekretarz prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Ogólnopolska zbiórka trwa do 26 listopada. W ramach jej VI edycji zbierane są pieniądze do puszek oraz artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Pomóc można również poprzez przelew na konto Fundacji lub poprzez wysłanie charytatywnego SMS-a o treści „KRESY” na numer 72052.

BNO

Skip to content