Politechnika Częstochowska uruchomiła nowe Biuro dla Osób z Niepełnosprawnością. Miejsce przeznaczone dla studentów zmagających się z różnymi dysfunkcjami mieści się na parterze „Bliźniaka” przy ul. Akademickiej 5.

O szczegółach działalności nowego biura mówi Izabela Major, prorektor ds. nauczania Politechniki Częstochowskiej:

– Działamy w ramach projektu „Politechnika Częstochowska uczelnią dostępną”. Celem tego biura jest zintegrowanie wszystkich studentów, doktorantów oraz pracowników naszej Uczelni, zmagających się z różnymi niepełnosprawnościami. W ramach tego biuru uruchomiona zostanie wszelka pomoc dla osób niepełnosprawnych, która z pewnością ułatwi im codzienne funkcjonowanie.

Jak dodaje Izabela Major – powstanie Biura dla Osób z Niepełnosprawnością to nie jedyna forma wsparcia dla studentów. Uczelnia działa na rzecz niepełnosprawnych poprzez wiele innych podejmowanych inicjatyw:

– Dostosowujemy infrastrukturę Politechniki Częstochowskiej do tego, żeby niepełnosprawnym było łatwiej się tu odnaleźć. Montowane są m.in. różnego rodzaju urządzenia, które pomogą takim osobom w studiowaniu czy pracy.

W tym roku akademickim liczba osób, które złożyły wnioski o stypendium dla niepełnosprawnych na Politechnice Częstochowskiej to 82 studentów oraz 4 doktorantów. Uczelnia zatrudnia też ok. 40 pracowników z niepełnosprawnościami.

ABK

Skip to content