Ponad 500 badań trzeźwości – weekendowe podsumowanie służb

Zakłócenia porządku, kolizje i przekroczenia prędkości – pod tym znakiem upłynął pierwszy weekend marca dla funkcjonariuszy i służb porządkowych zarówno w powiecie częstochowskim, jak i samym mieście.

O działaniach, jakie podjęli strażacy w naszym mieście, w ciągu ostatniego weekendu przekazuje mł. bryg. mgr. inż. Marcin Caban:

– Miniony weekend upłynął dość spokojnie. Częstochowscy strażacy interweniowali łącznie 20 razy. Na szczęście nie odnotowano poważniejszych w skutkach zdarzeń. Wśród wspomnianych interwencji miało miejsce 14 miejscowych zagrożeń, gdzie w zdarzeniach drogowych ucierpiały 3 osoby. Ponadto odnotowaliśmy 4 pożary oraz 2 alarmy fałszywe w dobrej wierze. W omawianym okresie szczęśliwie nie odnotowano interwencji wymagających zaangażowania zwiększonej liczby sił jednostki ochrony przeciwpożarowej.

Częstochowscy strażnicy miejscy w tym samym czasie nie narzekali na brak zadań. O interwencjach mówi rzecznik prasowy Artur Kucharski:

– Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 142 telefoniczne zgłoszenia od mieszkanek i mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócenia spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Było to 31 zdarzeń. Na drugim miejscu zdarzeń dominowały wykroczenia drogowe. Było to 29 zgłoszeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z Referatu ds. Monitoringu Wizyjnego przeprowadzili 14 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 11 zdarzeń realizowali strażnicy miejscy, a pozostałe 3 zdarzenia zostały przekazane do realizacji innym służbom. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta, strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

Również policjanci mieli sporo pracy od piątku do niedzieli. O przeprowadzonych interwencjach informuje oficer prasowy asp. sztab. Barbara Poznańska:

– W miniony weekend na terenie naszego powiatu doszło do 3 wypadków drogowych i 38 kolizji. W tym czasie policjanci ujawnili 323 wykroczenia drogowe, z czego 227 stanowiło przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. Z tego właśnie powodu 7 osób straciło swoje prawa jazdy, w tym 3 osoby za przekroczenie do zwolonej prędkości o 51 km w obszarze zabudowanym. Mundurowi przeprowadzili ponad 500 badań trzeźwości, ujawniając dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Apelujemy o rozsądek na drodze i wzajemny szacunek.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności ze względu na polepszającą się pogodę i co za tym idzie większą niż jeszcze kilka tygodni temu liczbę pieszych i rowerzystów na ulicach. Już wkrótce rozpocznie się także sezon motocyklowy. Warto zatem rozważnie się przemieszczać.

WS

Skip to content