Przyszpitalna Poradnia Chirurgiczna rozszerza działalność

Problemy kadrowe wśród lekarzy pierwszego kontaktu oraz specjalistów powoli, acz konsekwentnie, zaczynają dawać się we znaki nie tylko kierownikom zmian, ale i samym pacjentom. Niedawno z tego powodu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie miały miejsce liczne kontrowersje związane z domniemanym zamknięciem Oddziału Chirurgi Dziecięcej. Obecnie wiemy już, że podniesione wtedy problemy z brakiem wystarczającej liczby pracowników nie były przesadzone.

Jak informuje rzecznik prasowy instytucji, Agnieszka Sanojca, perturbacje związane z funkcjonowaniem Oddziału Chirurgii Dziecięcej zostały zażegnane: – Wszystkie dyżury są obstawione, godziny są rozpisane, a lekarze przydzieleni. Teraz planujemy rozszerzyć działalność przyszpitalnego oddziału chirurgicznego, tak aby dzieci przywiezione na Oddział Chirurgi Dziecięcej, w przypadkach łagodnych, mogły zostać przeniesione właśnie to tego przyszpitalnego oddziału. 

Często słyszy się opinie, że wydłużenie dobowego czasu pracy lekarzy, ma służyć jako swojego rodzaju amortyzator, bowiem luka pokoleniowa wśród specjalistów jest ogromna. Przedstawiciele placówki pośrednio przyznają się, że ich nowy pomysł ma także pełnić podobną funkcję: – Są to zdecydowanie działania wyprzedzające, ponieważ chcemy, aby rotacja lekarzy, zwłaszcza jeżeli mowa tutaj o oddziale chirurgii dziecięcej była stała i płynna.

Pozostaje w takim razie ostatnie pytanie – skoro szpital boryka się z problemami braków kadrowych, to czy doniesienia, wedle których do końca lata bieżącego roku na Oddziale Chirurgii Dziecięcej ma pozostać tylko jeden lekarz, niebędący w wieku emerytalnym, są prawdziwe? Przedstawiciele placówki odpowiadają jasno – Nie! W tym roku nikt z chirurgów dziecięcych nie idzie na emeryturę.

O wszystkich zmianach w funkcjonowaniu największego szpitala w Częstochowie, będziemy informować w Radiu Fiat.

Skip to content