Akcja „Na Ratunek Życiu” prowadzona przy ul. Drogowców w Częstochowie/fot. Radio Fiat

W piątek 23 września w ramach akcji „ROADPOL Safety Days” częstochowska drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania drogowe pod nazwą „Na ratunek życiu”. Podczas ich trwania 10 kierowców nie przyjęło mandatu karnego, tylko wykonało zadanie.

– Podczas działań na drodze pod nazwą „Na ratunek życiu” kierowcy, którzy popełnili wykroczenie drogowe, mieli do wyboru zapłacić mandat karny, albo przyjąć zadanie polegające na wcieleniu się w rolę służb, które na co dzień pracują na miejscach wypadków. Do zadań należało ugaszenie fikcyjnego pożaru, ewakuowanie „rannego” w bezpieczne miejsce oraz udzielenie mu pierwszej pomocy, a także, gdy okazało się, że uczestnik zdarzenia jednak nie przeżył, z pomocą pracownika zakładu pogrzebowego musieli umieścić manekina w czarnym worku i przetransportować go do karawanu – wyjaśnił asp. Daniel Zych z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Akcja miała przede wszystkim na celu uświadomienie piratom drogowym, że wypadek śmiertelny to nie tylko tragedia dla rodzin i bliskich ofiar, ale również dla sprawcy tego tragicznego zdarzenia.

BNO

Skip to content