Rutynowo, znaczy spokojnie – weekendowe podsumowanie pracy służb

Fot. Radio Fiat

Według informacji z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w miniony weekend na ulicach miasta doszło do 40 kolizji. Funkcjonariusze ujawnili 240 wykroczeń, z których 110 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali także dwóch kierowców łamiących przepisy przy przejściach dla pieszych oraz 14 pieszych niestosujących się do przepisów ruchu.

– Ujawniono dwie osoby, które nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami oraz dwóch kierujących, którzy nie stosowali się do zakazu prowadzenia pojazdu. Ponadto w trakcie weekendu policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili swój pojazd pod wpływem alkoholu, w wyniku czego stracili swoje uprawnienia. Zatrzymano też 26 dowodów rejestracyjnych – powiedział sierż. szt. Marcin Knysak, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

O tym, że weekend dla strażaków był dość spokojny, przekonuje mł. bryg. Marcin Caban, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjno-Kadrowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Jak poinformował: – Mimo że częstochowscy strażacy interweniowali łącznie 35 razy, to na szczęście nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Wśród interwencji miało miejsce 26 miejscowych zagrożeń, osiem pożarów oraz jeden alarm fałszywy w dobrej wierze.

W trakcie minionego weekendu dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli 95 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Najwięcej z nich dotyczyło wykroczeń drogowych (32 zdarzenia).

W ciągu trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili pięć obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta strażnicy podejmowali też własne działania podczas patroli ulic Częstochowy – mówił Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia częstochowscy strażnicy miejscy z pomocą operatorów miejskiego monitoringu ujęli 33-letniego mężczyznę, który ukradł metalowe elementy z budynku dawnej zapałczarni przy ul. Ogrodowej. Przedstawiciel Muzeum potwierdził, że elementy mają wartość historyczną. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policjantom z IV Komisariatu Policji.

BNO

Skip to content