Miłośnicy dobrej rozrywki będą mieli wyjątkową okazję, by miło i przyjemnie, a przy okazji pożytecznie spędzić grudniowe popołudnie w naszym mieście. Już 29 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się kolejna edycja „Świątecznego Grania z Kubą”, imprezy charytatywnej, której organizatorem jest Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest.

Impreza wraca do Częstochowy po przerwie spowodowanej pandemią. Jak zapewnia pomysłodawca turnieju Jakub Błaszczykowski, jak zwykle do Częstochowy przyjedzie wiele gwiazd sportu i rozrywki, by zmierzyć się w piłkarskich meczach, a przede wszystkim dobrze się bawić i wspierać działalność Fundacji:
– Ja myślę, że taka była formuła od początku, żeby w tym turnieju brali udział nie tylko sportowcy, ale również ludzie estrady, aktorzy i ludzie innych dziedzin kultury i nie tylko. I takie było nasze założenie. Fajnie też po prostu się spotkać. Cieszy przede wszystkim to, że mimo tego ciężkiego czasu, bo jak wiemy jest to po świętach, przed Sylwestrem, no to nie jest prosty czas, żeby wygospodarować jakikolwiek dzień. Natomiast wszyscy do tej pory, którzy potwierdzili, że będą, oczywiście wszystko też zależy od drogi itd. bo to też musimy na to wziąć poprawkę. Są bardzo chętni do uczestniczenia w tym naszym wydarzeniu. My się bardzo cieszymy z tego, bo myślę, że w tym wszystkim też ważny jest cel, w tym wszystkim ważna jest dobra zabawa. Żeby był uśmiech na twarzy nie tylko nasz, ale również kibiców, a przede wszystkim dzieci. Po to tu jesteśmy i po to też to wszystko robimy. Może nawet też troszeczkę z takim zamiarem, żeby właśnie wyciągnąć tych kibiców z domu, żeby nie siedzieć cały czas na kanapie przed telewizją, tylko wspólnie razem spędzić czas.

Główną atrakcją „Świątecznego Grania z Kubą” jest turniej piłkarski, w którym cztery drużyny złożone m.in. ze sportowców, aktorów czy muzyków walczyć będą o puchar ufundowany przez prezydenta Częstochowy. Corocznie kapitanem jednej z drużyn jest Kuba Błaszczykowski. Kibice stawiają sobie jednak pytanie, czy po zakończeniu kariery sportowej poprowadzi jedną z ekip?:
– Mam taką nadzieję, nie widziałem jeszcze ostatecznej listy, ale myślę, że tak. Już od paru miesięcy, można powiedzieć, jestem na tej sportowej emeryturze, ale od czasu do czasu człowiek stara się uprawiać jakąś aktywność fizyczną, niekoniecznie związaną już z piłką nożną, bo tego troszeczkę jeszcze nie mam takiego głodu. Natomiast cieszę się na to nasze spotkanie, przede wszystkim na to, że naprawdę jest tutaj fajna atmosfera z przyjaciółmi czy znajomymi, którzy bywają na tych turniejach, mówią właśnie, podkreślają cały czas to, że jest fajna, taka ciepła, taka rodzinna atmosfera, która się naprawdę udziela i w dużej mierze to jest właśnie ta siła naszego świątecznego grania.

Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest organizuje turnieje sportowe, koncerty charytatywne, itp., zbierając w ten sposób fundusze na leczenie, rehabilitację, pomoc socjalną i rozwój talentów młodych ludzi. Osobą odpowiedzialną za organizację turnieju z ramienia Fundacji jest Dawid Błaszczykowski:
– Jeśli chodzi o formułę turnieju to będzie to tak powiedzmy czwórmecz i myślę, że to niekoniecznie jest najważniejsze w całym tym wydarzeniu. Ważniejsze jest to kto przyjedzie, jak się będziemy bawić, zarówno te osoby na parkiecie, jak i osoby na trybunach. Bardzo się cieszę, że właśnie te osoby, które przyjeżdżają grać w tę piłkę, to są osoby z topu nie tylko sportu, ale też i gwiazdy muzyki, estrady. No i myślę, że właśnie wspólnie razem z publicznością, bo mam nadzieję nie będzie problemu z wypełnieniem hali. i na to mocno liczymy. Zresztą sprzedaż już ruszyła online i pokazuje, że naprawdę wygląda to obiecująco i wspólnie razem właśnie z tą publicznością, która zagości będziemy się świetnie bawić.

Magnesem przyciągającym widzów na turniej są niewątpliwie gwiazdy, które często same chętnie zgłaszają się do udziału w wydarzeniu. W piłkarskich zmaganiach mierzyli się już m.in. Janusz Panasewicz, Jerzy Brzęczek czy Marcin Daniec. Czy w jednej z drużyn znajdzie się miejsce dla Kuby?:
– Ja myślę, że jak najbardziej. Miejsce dla Kuby będzie i być powinno, bo to jest człowiek, który jest tutaj tak naprawdę twarzą Fundacji i tego turnieju. Zresztą niejednokrotnie pokazywał, że stał tutaj do ostatniej osoby, aby dać zdjęcie i autograf. Pewnie będzie tak samo tym razem. Więc osoby, które będą chciały taki autograf i takie zdjęcie zdobyć, pewnie będą miały taką szansę. Myślę, że nikomu nie odmówi. Tak jak powiedzieliśmy, będzie kilka topowych nazwisk, jak Asia Jędrzejczyk, Agnieszka Radwańska, czy Paweł Małaszyński, który tak jak powiedziałem zadzwonił szybciutko po tym, jak się tylko ogłosiliśmy, że wracamy. Będzie, tak jak mówiłem z nowych twarzy Janek Błachowicz z UFC, czy Magda Steczkowska, czy jeszcze mamy tak naprawdę 4-5 nazwisk takich, które u nas nie były i myślę, że to fajne nazwiska, bo rozmawiamy na przykład z Łukaszem Kubotem, który też wyraził chęć. Mamy miesiąc do imprezy i wielu z nich też ma czas wolny, co powoduje, że niekoniecznie zawsze mają czas i możliwości na ten przyjazd, ale wielu też organizuje ten czas wolny pod tą imprezę. Także myślę, że naprawdę przyjedzie tutaj kilka, może paręnaście fajnych, mocnych nazwisk.

Głównym celem „Świątecznego Grania z Kubą” jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych Fundacji, a tych jest niemało. Bardzo szeroki jest również zakres świadczonej potrzebującym pomocy:
– Formułą tego turnieju polega na tym, że koszty pokrywają nasi sponsorzy, a przychód, który uzyskujemy przeznaczamy na pomoc, na wsparcie naszych podopiecznych. Głównie tutaj chodzi o dzieciaki chore. Zarówno o wsparcie w postaci sprzętu, o wsparcie w postaci dofinansowań do różnych turnusów, do różnych operacji, zabiegów, wyjazdów czy sprzętu medycznego, ale też nie tylko, bo wspieramy osoby, które mają potencjał, są wybitne i mamy podopieczną, której na przykład fundujemy stypendium sportowe, która dzisiaj się mocno rozwija w swojej dyscyplinie i nie jest to piłka nożna, więc jak najbardziej w 100% przeznaczamy wszystko na naszych podopiecznych.

Tegoroczne „Świąteczne Granie z Kubą” odbędzie się 29 grudnia o godz. 17.00 w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej.

Skip to content