W środę, 21 czerwca miało miejsce spotkanie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka z władzami uczelni oraz z lokalnymi politykami. Podczas wizyty ministra poruszane były tematy związane głównie z częstochowskim uniwersytetem.

Minister Czarnek, przyznając uczelni dotację, podkreślił, że Uniwersytet Jana Długosza bardzo prężnie się rozwija, na co dowodem są niedawno uruchomione kierunki medyczne:

– Inwestycje lokalne, do nich należą również te związane z UJD. Już trochę takich dotacji z ministerstwa popłynęło do uniwersytetu częstochowskiego. Chciałbym zakomunikować, że postanowiliśmy przyznać kolejną dotację, tym razem w wysokości 20 mln zł. Kwota zostanie przeznaczona na infrastrukturę kierunków medycznych, które w tym mieście pięknie się rozwijają.

Minister zdradził również, że UJD musiało przejść długą drogę i włożyć ogrom pracy w to, by stać się uniwersytetem klasycznym:

– To jest droga realizowana konsekwentnie przez Uniwersytet Jana Długosza, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, by stał się uniwersytetem klasycznym. Częstochowa na to zasługuje. Ta uczelnia kreuje drogę, która jest absolutnie potrzebna Częstochowie.

Uniwersytet Jana Długosza dołączył do grona 19-stu uniwersytetów klasycznych w Polsce. To olbrzymi sukces, o który starały się nie tylko władze uczelni, ale i cała społeczność uczelniana.

LN

Galeria: Radio Fiat/BNO

Spotkanie z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem 2023

Skip to content