V LO im. Adama Mickiewicza zorganizowało koncert na Starym Rynku

W piątek 24 września, z inicjatywy V Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie został zorganizowany koncert „Green Event”, podczas którego rozstrzygnięto także konkurs ekologiczny, poświęcony Częstochowie.

O szczegółach wydarzenia opowiada Małgorzata Witek, dyrektor V LO im. Adama Mickiewicza:

Dzisiaj spotykamy się na imprezie, którą organizuje nasza szkoła we współpracy z Fundacją Oczami Brata. Jest to projekt ekologiczny pod egidą Europejskiego Korpusu Solidarności, którego tytuł brzmi „Razem budujemy nowy klimat miasta – Częstochowa 2021”. A dzisiaj mamy podsumowanie tego projektu oraz występy artystyczne, na których zaprezentują się nasi uczniowie.

Koncert zorganizowany przez V LO im. Adama Mickiewicza na Starym Rynku w Częstochowie | Fot. Radio Fiat

Podczas koncertu uczniowie „Mickiewicza” zachęcali także do udziału w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim, w którym V LO wystawiło swój projekt, obejmujący remont sali gimnastycznej i sceny teatralnej. Mikołaj Sikorski z klasy 2A zachęca do zagłosowania w Budżecie Obywatelskim, podkreślając, że będzie to dla LO Mickiwicza wielka pomoc:

Ta gala, która się tutaj odbywa ma też wypromować nasz projekt do Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o remont sali gimnastyczną i sali teatralnej, ponieważ mają już swoje lata i potrzebna jest renowacja. Wystarczy zagłosować w Budżecie Obywatelskim na nasz projekt i to będzie dla nas wielka pomoc.

Projekt remontu sali gimnastycznej w V LO można znaleźć w Budżecie Obywatelskim pod numerem 289. Jak przekonują wnioskodawcy, wyremontowana sala będzie służyła nie tylko uczniom, ale też lokalnej społeczności. Swój głos w Budżecie Obywatelskim można oddać do końca września.

Koncert zorganizowany przez V LO im. Adama Mickiewicza na Starym Rynku w Częstochowie | Fot. Radio Fiat
Skip to content