W sobotę, 29 lipca doszło do zdarzenia z udziałem 29-letniego wandala, który zniszczył lusterka w zaparkowanych samochodach przy ul. Kukuczki. Szybko został jednak namierzony i zatrzymany. Był pod wpływem alkoholu – miał 1.5 promila w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się że jego zachowanie wynikało z zawodu miłosnego.

Asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy z Komendy Miejskiej w Częstochowie przybliża wydarzenia jakie miały miejsce z udziałem wandala:
– W sobotę przed południem oficer dyżurny Komisariatu V Policji w Częstochowie dostał telefoniczne zgłoszenie o wandalu, który zniszczył lusterka samochodowe w kilku pojazdach zaparkowanych przy ulicy Kukuczki. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali stróże prawa z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i dzielnicowy. Przed przybyciem policjantów sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Mundurowi ustalili jego rysopis i rozpoczęli poszukiwania wandala. Jeden z przechodniów przekazał im cenną informację. Opisany sprawca miał wsiąść do autobusu miejskiego i odjechał w nieznanym kierunku. Stróże prawa namierzyli numer tego pojazdu i już po kilkunastu minutach zatrzymali autobus. Wandal został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości 29-letniego mieszkańca Częstochowy wykazało 1.5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna popełnił przestępstwo, które nie ujdzie mu bez konsekwencji. Jak podaje asp. sztab.Barbara Poznańska wandalowi grozi surowa kara, którą będzie musiał odbyć:
– Chuligan trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Jak tłumaczył policjantom, zrywając lusterka, wyładowywał swoja frustrację z powodu zawodu miłosnego… Podejrzanemu za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Osoby poszkodowane, których samochody zostały zniszczone, mają prawo sądzić się z 29-letnim mężczyzna, w sprawie odszkodowania za poniesione straty. Wandalizm jest częstym przestępstwem popełnianym przez ludzi. Apelujemy do unikania takich zachowań, jeśli nie radzimy sobie z naszymi uczuciami, możemy zgłosić się do kogoś o pomoc.

PJU

Skip to content