Źródło fot./plakat: Stowarzyszenie z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie

Jedzenie dla niemowląt, słodycze czy środki czystości to tylko niektóre z darów, zbieranych przez Stowarzyszenie z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie w Częstochowie. Zebrane artykuły zostaną przekazane na rzecz podopiecznych ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie.

Są to dzieci do czwartego roku życia, spośród których wiele ma wrodzone wady genetyczne oraz nieuleczalne schorzenia. Produkty są zbierane w ramach nadchodzącego wspomnienia św. Mikołaja, które dzieciom niezmiennie kojarzy się z otrzymywaniem prezentów.

– Nasza zbiórka jest organizowana przede wszystkim w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Zbieramy tam to, co potrzebne jest na co dzień przy wychowywaniu dzieci do czwartego roku życia, czyli kaszki, pampersy, suche i mokre chusteczki, czy wszelkiego rodzaju środki do pielęgnacji. Wszystko to będzie dostarczone po 6 grudnia do ośrodka przy ul. Michałowskiego – poinformowała Irmina Klimek, która organizuje zbiórkę na rzecz stowarzyszenia.

Zbiórka jest prowadzona do 1 grudnia. Z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością, co pokazuje, że ludzka pomoc nie ustaje i pozwala obdarować coraz większą liczbę potrzebujących.

– Jest to już trzecia zbiórka dla tego ośrodka. Warto wspomnieć, że z roku na rok jest nas coraz więcej. Gdy zaczynałam moją historię z tą zbiórką, wzięło w niej udział tylko jedno przedszkole. Mówiąc o zeszłorocznej akcji, brało w niej udział 36 szkół, 11 firm i dwie fundacje, co pokazuje, że zwiększamy zasięg – dodała organizatorka zbiórki.

Stowarzyszenie z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie zajmuje się stacjonarną i całodobową opieką nad dziećmi porzuconymi po porodzie przez rodziców. Jego celem jest stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju pod opieką wykwalifikowanej kadry specjalistów.

BNO

 

Źródło: Stowarzyszenie z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie
Skip to content