Zespół “Nebedies” zagrał dla głodujących dzieci

Zespół “Nebedies” zagrał dla głodujących dzieci fot. Radio Fiat

Sobotni wieczór 19 czerwca, w księgarnio-kawiarni Niebo w Mieście, upłynął pod znakiem grania i śpiewania. Nie był to jednak zwykły koncert. Dochód z występu zespołu “Nebedies” został przeznaczony na rzecz głodujących dzieci, podopiecznych fundacji Mary’s Meals Polska.

Ideę wydarzenia przybliżyła w rozmowie z Radiem Fiat Marcelina Bobkowska, współzałożycielka polskiego oddziału fundacji:

-To już kolejny raz spotykamy się w Niebie z zespołem “Nebedies”. Ten zespół jest z nami od początku. Promuje fundację i zachęca do dołączenia. Chcemy umilić wieczór muzyką. Można także znaleźć ulotki na nasz temat oraz nabyć książkę, w której opisana jest historia fundacji.

Marcelina Bobkowska opowiedziała także o działalności organizacji:

-To fundacja, która zakłada programy dożywiania w miejscach edukacji w krajach z klęską głodu. Ma to zachęcić dzieci do chodzenia do szkoły. Od dwóch lat działa na terenie Polski. Staramy się budować świadomość na temat głodu w polskiej społeczności. 

Jak zostać włączyć się w działalność Mary’s Meals Polska?

-Bardzo potrzebujemy wolontariuszy. Każda forma włączenia się w działalność jest potrzebna. Jeśli ktoś ma jakiś talent, którym chciałby się podzielić, jeżeli ktoś potrafi przygotowywać plakaty, albo chciałby przygotować event promujący naszą fundację, to za każdą formę pomocy będziemy bardzo wdzięczni.

Mary’s Meals wydała już ponad bilion posiłków ubogim dzieciom z całego świata. Bilionowy posiłek został podany w Noidzie, w Indiach, w 2017 roku.

JS

 

 

Skip to content