Znamy wyniki matur i egzaminów ósmoklasisty!

W tym roku do matury przystąpiło 2408 częstochowskich uczniów, 2511 zdawało egzamin ósmoklasisty. Choć zdecydowana większość przystępujących zdała, to jednak w przypadku matur ok. 10% maturzystom nie udało się tego dokonać.

Rafał Piotrowski, naczelnik wydziału edukacji w Częstochowie podaje, że 1946 maturzystów zdało egzamin dojrzałości, do poprawki podejdzie 257 uczniów, 202 nie podołało:

– Zdawalność matury w Częstochowie wyniosła po sto procent w liceach Traugutta i Kopernika. Zdawalność w Liceum Słowackiego wyniosła 99 procent. W szkołach technicznych sytuacja prezentuje się nieco inaczej. Techniczne Zakłady Naukowe i Zespół Szkół im. Andersa uzyskały po 95 procent. Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół im. Kochanowskiego uzyskały kolejno 84 i 85 procent.

Porównując wyniki z zeszłorocznymi – uczniowie z I, II i III LO poradzili sobie lepiej. W przypadku II, VII i III LO zdawalność w tym roku wyniosła 100%. – Dyrektorzy szkół częstochowskich w większości mogą być z siebie zadowoleni – zaznacza Piotrowski.

Jak rysują się wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty? Zdaniem Piotrowskiego jest naprawdę dobrze:

– W Częstochowie średnia z języka polskiego wynosi 67 procent, plasuje to nas na 53. miejscu w województwie. Średnia z matematyki to 56,67 procent. Na tle województwa piastujemy 38. miejsce. Język angielski w średniej to 69,46 procent. Oznacza to, że zajmujemy 32. miejsce pośród śląskich gmin.

Ósmoklasiści Katolickiej Szkoły Podstawowej z ul. Górnej z polskiego i matematyki okazali się najlepsi w Częstochowie. Język polski najlepiej zdali uczniowie w SP nr 41, angielski w SP nr 29, a matematykę w SP nr 18.

Absolwenci szkół podstawowych znają swoje wyniki już od 3 lipca wiedzą. Od 6 lipca mogą odbierać zaświadczenia z wynikami, które potem powinni dostarczyć do wybranych przez siebie szkół.

LN

Skip to content