Częstochowianka nadal bez przełamania

W sobotę, 11 listopada KS Częstochowianka rozegrała spotkanie w ramach 6 kolejki 2.Ligi Kobiet w siatkówkę. Rywalem zawodniczek z Częstochowy była drużyna KS Polonii Łaziska Górne. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. Była to trzecia porażka z rzędu podpieczonych Anity Kryczmonik w tym sezonie.

Prezes KS Częstochowianki, Alina Dobrzańska posumowała spotkanie, które zakończyło się kolejną porażką drużyny z Częstochowy, która jak na razie jest w słabej dyspozycji:
– Mecz z drużyną Łazisk Górnych nie wypadł po naszej myśli. Cały ten ostatni tydzień pracowałyśmy na tym co pokutowało w spotkaniu z Żorami. Niestety nie udało się. No jednak gdzieś tam światełko tunelu pokazało się, udało nam się wygrać tylko tego jednego seta. No niemniej jednak brakło nam tutaj zaciętości i pewności w siebie, aby to spotkanie ostatecznie wygrać w stosunku 3:2 i zdobyć dwa punkty, które by na pewno zmieniły naszą pozycję w tabeli. No sytuacja jest na tyle niekomfortowa, że z każdą porażką, morale tutaj nam spadają, no niemniej jednak nad tym będziemy pracować, aby dziewczyny podniosły głowę do góry i uwierzyły na nowo w siebie po tych dwóch porażkach, że mogą zagrać jak równy z równym.

Zespół z Częstochowy przygotowując się do kolejnego spotkania, jak zaznacza prezes Dobrzańska przede wszystkim skupi się na analizie przegranego spotkania:
– Myślę, że trzeba zacząć od obserwacji tych meczów. Trzeba obejrzeć, co dziewczyny robiły w poszczególnych meczach i wyeliminować te błędy. To prowadzenie relacji online z meczów daje nam duży materiał do pracy. Nad tym zawsze pracujemy i pochylamy się. Tutaj myślę, że wielokrotnie będzie trzeba zobaczyć ten ostatni mecz i każdą akcję, która była niewłaściwie zagrana, nie była taktycznie rozwiązana, tak jak to trenerka ustaliła z drużyną, będzie trzeba nad tym pracować, aby słuchać się tego, co mówi trenerka, to co jest ustalone i nie popełniać takich błędów po prostu najprostszych. Myślę, że trzeba całościowo jak gdyby wyciszyć głowy.

Częstochowianka w ligowej tabeli zajmuje dziewiątą lokatę z dorobkiem 4 punktów. Kolejne spotkanie zawodniczki rozegrają z drużyną Silesii Volley Mysłowice. Mecz zaplanowano na sobotę, 17 listopada. Spotkanie odbędzie się w Hali Sportowej im. Stanisława Padlewskiego w Mysłowicach.

PJU

Skip to content