Częstochowianka przed kolejnym meczem ligowym

W sobotę, 11 listopada KS Częstochowianka rozegra kolejne spotkanie w 2. Lidze siatkówki kobiet. Zawodniczki z Częstochowy we własnej hali zmierzą się z drużyną KS Polonii Łaziska Górne. Ostatni mecz Częstochowianki zakończył się porażką 0:3.

Prezes KS Częstochowianki, Alina Dobrzańska podkreśla, że siatkarki ciężko pracowały w tym tygodniu, aby w sobotnim meczu udało zdobyć się kolejne punkty:
– Z niecierpliwością czekamy na jutrzejsze spotkanie. Dlatego też chcemy nadrobić stracone punkty w minionym weekendzie, więc ciężko ten tydzień pracowałyśmy nad formą, nad stabilizacją emocjonalną i mam nadzieję, że pokażemy się z najlepszej strony i jak gdyby wyrównamy ten poziom tutaj i będzie on adekwatny do naszych umiejętności i postanowień, więc damy z siebie wszystko.

Zawodniczki z Częstochowy w tym sezonie nie zdobyły jeszcze kompletu punktów w żadnym meczu. Prezes Dobrzańska zaznacza, że takie zwycięstwo będzie ważne, aby siatkarki poczuły się pewniej na drugoligowych boiskach:
– Jest to bardzo ważne po to też, żeby nasze morale wzrosły, żebyśmy były pewne swoich umiejętności. Cały czas zbieramy doświadczenie. To doświadczenie dosyć bolesne, no bo nie przywozimy z niego żadnych punktów, więc musimy to zmienić na pewno. Przede wszystkim pracujemy nad obrona, mocną zagrywką oraz więcej pracy na bloku. Więc to są takie trzy elementy, nad którymi się mocno skupiamy.

Częstochowianka zajmuje aktualnie dziewiątą pozycję w ligowej tabeli. Natomiast zawodniczki z Łazisk Górnych plasują się na ósmym miejscu. Spotkanie rozegrane zostanie w Hali Sportowej Częstochowianka przy ulicy Rejtana 7C w Częstochowie. Początek siatkarskich emocji zaplanowano na godzinę 14:30. Wstęp na mecz jest wolny.

PJU

Skip to content