Częstochowianka przegrywa z Wałbrzychem

W sobotę, 27 listopada KS Częstochowianka rozegrała spotkanie w ramach 8 kolejki 2. Ligi Kobiet w siatkówkę. Rywalem zawodniczek z Częstochowy była z drużyna MKS-u Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. Była to kolejna porażka podopiecznych Anity Kryczmonik w tym sezonie.

Prezes KS Częstochowianki podkreśliła, że drużyna z Wałbrzycha jest bardzo doświadczonym zespołem, co było widać w sobotnim spotkaniu:
– Kolejne spotkanie za nami. Nie mam dobrej wieści do przekazania. Nasze zawodniczki przegrały to spotkanie 3-1. Sytuacja jest nadal niezmienna pozostajemy na przedostatnim miejscu, co oczywiście nas nie cieszy, ale dalej pracujemy nad tym, żeby tę sytuację poprawić. Drużyna, z którą teraz graliśmy, jest to zespół złożony z doświadczonych zawodniczek, którym to nasza drużyna młodziutkich, ambitnych dziewczyn urwała tylko seta. Tę różnicę i doświadczenie było widać na boisku. Kiedy drużyna z Wałbrzycha podporządkowała się naszym regułom, została jak gdyby troszeczkę uśpiona, dlatego w tym trzecim secie udało nam się ten set wygrać i to zwycięstwo osiągnąć. Jednak wynik 3:1 nie daje nam punktu, gdybyśmy zdobyły dwa sety, zdobylibyśmy wtedy jeden punkt, na pewno sytuacja w tabeli byłaby coraz lepsza. Nie zwalniamy tempa, pracujemy. Przed nami kolejny mecz, jedziemy do Volley Wrocław i będziemy starać się te punkty zdobyć.

Prezes Dobrzańska powiedziała również, co zaważyło na tym, że zespół z Częstochowy nie potrafił wygrać kolejnego meczu:
– Znowu się powtórzę, tutaj niestety słaba zagrywka i słabe przyjęcie. Jak nie było przyjęcia, nie było dobrego rozegrania, by dziewczyny, które były w gotowości na ataku, ten punkt poprzez atak, zdobywać. Dużo pracy jeszcze przed nami i powtarzalności. To doświadczenie dziewczyny z meczu na mecz zdobywają, to widać. Jest progres, jeśli chodzi o akcje, które trenerka ustalała i to nas cieszy, no ale jeszcze musimy więcej dać od siebie.

Częstochowianka w ligowej tabeli zajmuje dziewiątą lokatę z dorobkiem 4 punktów. Kolejne spotkanie zawodniczki rozegrają z drużyną Volley Wrocław. Mecz zaplanowano na sobotę, 2 grudnia. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu.

PJU

Skip to content