W sobotę, 18 listopada KS Częstochowianka rozegra kolejne spotkanie w 2. Lidze siatkówki kobiet. Zawodniczki z Częstochowy rozegrają wyjazdowe spotkanie z liderem tabeli. Rywalem podopiecznych Anity Kryczmonik będzie zespół Silesii Volley Mysłowice. Ostatni mecz Częstochowianki zakończył się porażką 1:3.

Prezes KS Częstochowianki, Alina Dobrzańska, do sobotniego spotkania podchodzi z nadzieją, że mimo wysokiego miejsca Silesii w tabeli, siatkarkom z Częstochowy uda zdobyć się punkty:
– Będzie to bardzo ciekawe spotkanie. Wyjeżdżamy na mecz wyjazdowy z liderem naszej tabeli. Ja jak zwykle niepoprawna optymistka, jestem dobrej myśli, bo jak widać po tych kolejkach, które są za nami, że mecze z drużynami, które są wyżej od nas z tabeli wychodzą nam dużo lepiej, więc mam nadzieję, że ten mecz też nam wyjdzie i jakiś punkt uda się nam przywieźć do Częstochowy.

Zawodniczki Częstochowianki cały tydzień przygotowywały się do tego meczu, skupiając się na powtarzalności, która może przynieść pozytywny efekt – podkreśla prezes Dobrzańska:
– Skupiałyśmy się na tym, co zawsze, żeby ta powtarzalność w treningu przynosiła nam owoce. Na pewno trenowałyśmy z większym skupieniem, wyciszeniem i myśleniem o tym, co się robi, by podczas meczów w strategicznych momentach zachować zimną krew i myśleć, co się robi. I po prostu nie za każdym razem siłą, ale również sprytem te punkty zdobywać.

Częstochowianka w ligowej tabeli zajmuje dziewiątą lokatę z dorobkiem 4 punktów. Zawodniczki z Mysłowic w tym sezonie prezentują bardzo dobrą formę, plasując się na pierwszym miejscu w tabeli. Mysłowicka drużyna przegrała dotychczas tylko jedno spotkanie. Mecz zaplanowano na sobotę, 18 listopada. Spotkanie odbędzie się w Hali Sportowej im. Stanisława Padlewskiego w Mysłowicach.

PJU

Skip to content