W sobotę, 4 listopada KS Częstochowianka rozegrała wyjazdowe spotkanie w ramach 5 kolejki 2.Ligi Kobiet w siatkówkę. Rywalem zawodniczek z Częstochowy była drużyna MUKS Sari Żory. Mecz zakończył się wynikiem 0:3. Była to trzecia porażka podpieczonych Anity Kryczmonik w tym sezonie.

Prezes KS Częstochowianki, Alina Dobrzańska podkreśla, że siatkarki jechały na ten mecz bardzo zmotywowane, ale niestety zagrały słabe spotkanie, w którym popełniły wiele błędów:
– Za nami spotkanie na wyjeździe w miejscowości Żory. Jechałyśmy na ten mecz skupione, skoncentrowane i z chęcią i apetytem na wywalczenie trzech punktów. No niestety skończyło się to zupełnie w odwrotny sposób. Przegrałyśmy 3:0. Nic tutaj nie zagrało. Czy słaba dyspozycja dnia, nie wychodziło bardzo wiele elementów gry i nie były dziewczyny w stanie zwyciężyć. Nie udało nam się zdobyć ani jednego seta. Duża lekcja pokory, duża lekcja tego co musimy jeszcze poprawić. W tym tygodniu będziemy mocno pracować, aby kolejne spotkanie, które już przed nami kończyło się zwycięsko, by walczyć o te punkty, by zajmować wyższe miejsce w tabeli.

Prezes Dobrzańska wspomina, nad czym zawodniczki powinny się skupić w najbliższych tygodniach, aby rozrywać lepsze spotkania:
– Myślę, że nad dokładnością, przede wszystkim nad przyjęciem, bo tutaj przyjęcia brakowało i jest też jeszcze tutaj miejsce, aby poprawić ten atak. Blok nam też słabo funkcjonował w tym meczu, który był w ten weekend, więc trzeba popracować przede wszystkim nad przyjęciem i nad blokiem. Oprócz tego uważam, że dziewczyny mocno powinny popracować nad mentalem, żeby sobie oczyścić głowę, otworzyć, żeby drużyna stała się mocniejsza, silniejsza i żeby potrafiły się motywować na tym boisku i być jednym organem, bo tutaj to się gdzieś rozsypało na tym meczu, nie było takiego wspólnego grania i mobilizacji.

Częstochowianka w ligowej tabeli zajmuje dziewiątą lokatę z dorobkiem 4 punktów. Kolejne spotkanie zawodniczki rozegrają z drużyną KS Polonia Łaziska Górne. Siatkarki z Łaziska Górnego aktualnie plasują się na ósmej pozycji z 6 punktami na koncie. Mecz zaplanowano na sobotę, 11 listopada. Spotkanie odbędzie się w Hali Sportowej Częstochowianka przy ulicy Rejtana 7C w Częstochowie.

Źródło fot.: Tomasz Kurpiarz

PJU

Skip to content