W środę, 19 kwietnia Exact System Norwid Częstochowa w pierwszym meczu w ramach fazy play-off sezonu 2022/2023 Tauron I Ligi pokonał drużynę PZL Leonardo Avia Świdnik. Mecz od początku prowadzony był pod dyktando gospodarzy i zakończył się pewnym zwycięstwem 3:0.

Trener Norwida Leszek Hudziak, tak podsumował całe spotkanie:

Wynik spotkania 3:0 – słusznie wygraliśmy. Od pierwszej piłki prowadziliśmy spotkanie, narzuciliśmy swój rytm. Przede wszystkim bardzo dobra zagrywka oraz dobry system blok – obrona nie pozwolił się rozwinąć Świdnikowi. Będziemy starali się to jeszcze przez te 2 dni podtrzymać, aby w niedzielę w meczu wyjazdowym zakończyć ten play-off w dwóch spotkaniach.

Trener zaznacza także, co zdecydowało o zwycięstwie w tym spotkaniu:

Wyszliśmy na ten mecz bardzo zdeterminowani. W zagrywce, jak i w ataku byliśmy bezkompromisowi, dobrze czytaliśmy ich grę. Byliśmy dobrze przygotowani taktycznie, także nasza determinacja i chęć wygrania, plus trzymanie się taktyki, pozwoliły to spotkanie zakończyć w taki sposób.

Rewanżowe spotkanie w Świdniku zaplanowano na niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 17:00. W przypadku porażki Norwida w drugim spotkaniu zostanie rozegrany trzeci decydujący mecz.

 

PJU

Skip to content